Дєдова Тетяна Іванівна

Дєдова  Тетяна Іванівна

Народилась 14 серпня 1958 року. У 1977 році  закінчила Клембівську школу, 1978-1979 роки – навчалась у Києві. З 1979 року – працювала на заводі «Кристал» у Вінниці. У 1983 році працювала на вінницькому  заводі «ім. 60-річчя Жовтня».  Але одного дня покинула завод і місто і поїхала до рідного  села Клембівка Ямпільського ройону працювати у колгоспі. Попри усі свої клопоти, малювала і дуже довго боялася показувати свої картини.

Як відзначають критики, картини сільського життя на полотнах Тетяни Іванівни завжди подаються так, наче художниця бачить село з висоти. Головні закони малярства художниця  збагнула сама, відчула інтуїтивно.

З-під її пензля з’явилися роботи, сповнені свіжого й відвертого переосмислення образів Покрови-Богородиці, Святих Апостолів, Різдвяного таїнства, духовного поняття Храму.

У її роботах закладений глибокий філософський підтекст (віра і духовність), і водночас вони співзвучні поетичним українським пісням – у них дух і ментальність нашого народу. В картині «Мати з дитям» немає чогось надзвичайного і особливого, але вона випромінює таке правдиве світло і глибоку мудрість.

Буйна подільська природа, що заповнює простір у багатьох полотнах художниці, має для неї особливе значення. Це не лише символ її Поділля, а й філософія творця. В тому ставленні до буття, коли передусім цінують вічну молодість і невмирущу мудрість.

ЇЇ роботи різняться за тематикою і змістом, образністю та гармонією настроїв. Проте всіх їх поєднує висока енергетика, яскрава народна колористика та потужній етнічний характер.

 
Інші Виставки