Ювілейна персональна виставка "Моє рідне Поділля" художника Миколи Бондара (живопис)

Ювілейна персональна виставка

01 липня 2022 року у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття ювілейної персональної виставки «Моє рідне Поділля» художника Миколи Бондара (живопис)

Бондар Микола Олекесандрович народився 4 серпня 1942 р. у с.Липівка Томашпільського району Вінницької області.

Бондар Микола Олекесандрович – член Національної Спілки Художників України від 1993 року.

Працює у різних жанрах станкового живопису. У 1972 року закінчив Одеське державне художнє училище імені Митрофана Грекова, педагог — Лоза Адольф Іванович.

У 1972—2002 роках працював художником-декоратором Вінницького художньо-промислового комбінату. Учасник обласних, республіканських виставок від 1988 року. Персональна виставка у Вінниці 2006 року.

Учасник міжнародного пленеру у Хусті Закарпатської області, республіканських пленеріву Кам'янці-Подільському Хмельницької області, Немирові та Хмільнику Вінницької області.

Автор публікацій в пресі про українських митців, зокрема, письменника Михайла Каменюка.

В доробку митця нараховується багато персональних виставок, він є постійним учасником всеукраїнських та обласних виставок, крім цього його картини зберігаються у Вінницькому обласному художньому музеї, у приватних збірках і колекціях України та інших країн світу.

Микола Бондар – послідовний і цілеспрямований прихильник традицій народної творчості, фольклору. Свої творчі задуми художник реалізує через багаторічну феєрію народно-декоративного мистецтва. Тематичною базою композиційних рішень сюжету в основі багатьох творів митця є народна картина, фрагменти з життя селян рідного Подільського краю, побутові спостереження з дитинства («Жнива», «Збирання врожаю», «Липівка») християнські традиції з національним колоритом .

Художник вдало поєднує змістовне навантаження картини з формотворним рішенням живописного простору. Яскраві сюжетні композиції автор орнаментом, який гармонійно вписується в ідею та структуру сюжету, при цьому сміливо, вільно трактує базові традиції орнаментального живопису. Знаки та символи матеріальної сутності через власні уподобання художника метаморфозуються у філософсько-узагальнені образи, і ці образи доступні і зрозумілі. Твори Миколи Бондара стилістично виважені, художньо довершені. Не дарма репродукції його творів часто друкує на своїх обкладинках і сторінках альманаху Вінницького обласного центру народної творчості «Світлиця».

На цій виставці представлено 23 роботи митця і її відвідувачі матимуть можливість оцінити майстерність виконання його творів, поринути в світ художника та напитись краси і духовності з одвічного джерела мистецтва.


Date   Опубліковано: 2022-07-05    Інші Виставки