Персональна виставка "І вишите моє життя..." вишивальниці Кубаль В.Т.

Персональна виставка

04 серпня 2021 року у світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки заслуженого працівника культури України Кубаль Вікторії Трохимівни «І вишите моє життя...»

(з нагоди 75-річчя від дня народження 04.08.2021 р.)

Кожна людина талановита по-своєму: в когось є хист до музики, співу, в когось – до малюванню. А от Вікторію Кубаль Бог обдарував талантом вишивальниці. Вікторія Трохимівна – майстриня вишивки, заслужений працівник культури України народилася 28 липня 1946 року в селі Іваньки Маньківського району Черкаської області.

Закінчила Уманський педінститут, за фахом хімік-біолог. Рукоділлям захоплювалась з дитинства. Перші уроки одержала від шкільної вчительки Бортник Лідії Іванівни. З 1977 року живе в селі Городківка Крижопільського району. Окрім основної роботи в школі, була керівником гуртка вишивання у Городківській ЗОШ №1. Вікторія Трохимівна разом з учнями збирала старовинні рушники та відшивала давні узори. В її доробку - скатертини, серветки, рушники, біблійні картини, побутові сценки, портрети. Має послідовників не лише в Україні, а й за рубежем. Вони приїздять для обміну досвідом, звертаються за консультацією з організації та методики роботи гуртків художньої вишивки. Чимало учнів майстрині продовжили її справу, стали наставниками молоді. Вікторія Кубаль – активна учасниця районних та обласних виставок. Нагороджена дипломами та грамотами управління культури і мистецтв обласної держадміністрації, Крижопільської райдержадміністрації. Відмінник народної освіти, знана майстриня на теренах Вінниччини.

Помічником у всіх справах для Вікторії Трохимівни є її чоловік Володимир Григорович – колишній директор Гарячківської середньої школи, яка, до речі, була побудована саме завдяки його наполегливості. Згодом керував колгоспом в селі Городківка, де ще й створив злагоджений хор, в якому і сам співав. Про творче життя дружини Володимир Григорович згадує у автобіографічній книзі «Я в світі чесно працював, я сіяв те, що Бог послав». Завжди допомагає дружині у всіх творчих починаннях, постійно супроводжує її в поїздках і взагалі є першим і найпалкішим прихильником творчості.

Вікторія Трохимівна передала любов до прекрасного своїм нащадкам. Разом зі своїми онуками брала участь в обласній культурно-мистецькій акції «Вишивана доля Вінниччини».

Експозиція виставки налічує сорок дві різнопланових роботи: рушники, серветки, скатертини. Життєвий та творчий досвід Вікторії Кубаль є взірцем дієвого патріотизму, любові до України, яскраві узори якої сяють на рушниках.


Date   Опубліковано: 2021-08-16    Інші Виставки