Персональна виставка вишивки Олени Тригуб "Осяйне Подільське вишиття"

Персональна виставка вишивки Олени Тригуб

19 березня 2021 року у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки вишивки Олени Тригуб "Осяйне Подільське вишиття», майстрині з Погребищенського краю (с.Новофастів Погребищенської ОТГ)

Тригуб Олена Валеріївна, народилася 01.11.1986 р. у селі Новофастів Погребищенського району. Після закінчення школи навчалася у Вінницькому кооперативному коледжі економіки і права, де здобула базову вищу освіту за кваліфікацією бакалавра з обліку і аудиту. Згодом закінчила Київський національний університет імені Вадима Гетьмана, здобувши повну вищу освіту і кваліфікацію магістра з обліку та аудиту. Дванадцять років Олена Тригуб працювала бухгалтером в Акціонерному товаристві «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект»» (м.Київ).

Як творча особистість дівчина прагнула займатись народною творчістю, тож паралельно навчалася у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. Михайла Бойчука (2011 - 2015 р.р.), де освоїла мистецтво художньої вишивки і моделювання костюма. Нині Олена Тригуб володіє різними техніками вишивки, мережок та змережування (близько 100). У 2016 році вона вперше презентувала свої роботи на виставку «Кращий твір року» Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м. Київ). В травні 2017 року вона пройшла атестацію на народного майстра. З тої пори послужний список участі молодої майстрині в обласних та всеукраїнських виставках, семінарах і симпозіумах зріс до двох десятків. Тож за свої творчі здобутки та активну виставкову діяльність Олена Тригуб у 2018 році була удостоєна стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва.

Крім вишиття, Олена Тригуб опанувала мистецтво писанкарства і досягла не аби якої майстерності в написанні писанок, що дало їй можливість стати учасницею V Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка» (2019 р., м.Вінниця).

Нинішня персональна виставка «Осяйне Подільське вишиття» є першою в творчому житті талановитої мисткині Олени Тригуб. В експозиції виставки майстриня представила понад 30 вишитих робіт (рушники, сорочки, картини, серветки, сукня, запаски та ін.) і 57 писанок.

Виставка працюватиме до 20 квітня 2021 року.0

 


Date   Опубліковано: 2021-03-22    Інші Виставки