Шпак Тетяна Іванівна

Шпак Тетяна Іванівна

Шпак народилась 21 січня 1947 року в селі Бубнівка Гайсинського району.

Після закінчення медичного училища Тетяна Шпак розпочала трудовий шлях фельдшером на Кіровоградщині. Згодом повернулась у рідне село, працювала в медичному пункті. У 23 роки дівчина захопилась керамікою і у вільний час стала опановувати ази гончарного ремесла у знаменитої новоселівської майстрині Фросини Іванівни Міщенко. Гончарний круг, пластичність глини та бубнівський розпис зачарували, взяли в полон на все життя.

Нині Тетяна Іванівна Шпак - знаменитий гончар, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України. З 1988-го року вона очолює музей-садибу братів Герасименків у Новоселівці, в експозиції якого зібрані роботи новоселівських гончарів кінця XIX століття, вироби сучасних бубнівських гончарів, а також учасників Всеукраїнських і обласних семінарів-практикумів з народного гончарства «Бубнівська кераміка», які проводяться в Новоселівці.

Миски, тарелі, глечики і куманці Тетяни Іванівни Шпак вражають своєю неповторністю та оригінальністю. Майстриня дотримується славних традицій бубнівської школи, але водночас виробила свій стиль, що відрізняє її роботи від виробів інших гончарів.

Роботи Тетяни Іванівни знаходяться у музеї-садибі братів Герасименків, у Вінницькому краєзнавчому музеї, у Художньому музеї в м. Києві, у музеї Івана Гончара в м. Опішні, а також у Національній Спілці майстрів народного мистецтва, у Санкт-Петербурзі, приватних колекціях в Німеччині, Туреччині, Чехії.

У 2003 році Тетяна Шпак стала лауреатом І премії Всеукраїнського конкурсу - огляду музеїв мистецтва та стипендіатом міжнародного фонду «Україна-3000».

Неодноразово вироби майстрині експонувалися в обласному центрі народної творчості, брали участь у виставках в м. Тульчині, Тростянці, Немирові, Косові Івано-Франківської області, Чигирині Черкаської області.

Ці виставки мають незмінний успіх, вироби майстрині зачаровують своєю простотою, довершеністю і в той же час оригінальністю. А кольори притаманні саме бубнівському розпису, це білий, зелений, чорний. Розмальовуються вироби рослинним і геометричним розписом.


Виставка у світлиці: Виставка живопису пам'яті Василя Шпака








Інші Виставки