Персональна виставка "Молюсь за тебе, Україно!", майстра з виготовлення витинанки Власійчука Дмистра Івановича

Персональна виставка

Представляємо вашій увазі  персональну  виставку  «Молюсь за тебе, Україно!»,  майстра з виготовлення витинанки Власійчука    Дмитра Івановича,  присвячену 29 річниці незалежності України.

           Дмитро Власійчук, член Національної Спілки майстрів України.

        Митець народився у мальовничому селі Малятинці Кіцманського району Чернівецької області, що на Буковині. Гортаючи сторінки життєвого і творчого шляху 83-х річного майстра, переконуєшся, що він завжди знаходиться в творчому неспокої, постійно прагне удосконалення в своїй улюбленій справі.

         За 57 років плідної творчої праці в курортному містечку Хмільник, куди 1963 році, після закінчення  Вижницького училища прикладного мистецтва з фаху різьби по дереву, Дмитро Іванович був направлений як художник-дизайнер на місцеву меблеву фабрику. З того часу доля майстра тісно пов'язана з Поділлям. Здобув вищу освіту у Вінницькому  педагогічному інституті. 33 роки працював вчителем образотворчого мистецтва, креслення, народознавства та етики у місцевій загально-освітній школі №1 і одночасно вів дитячу студію, де навчав учнів аплікації соломкою і папером, різьбленню по дереву, флористиці, писанкарству, витинанці та інш.  За ініціативи Дмитра Івановича тут заснований відділ образотворчого  мистецтва у Хмільницькій школі мистецтв, де пропрацював викладачем 15 років.    

    Витинанкарством Дмитро Іванович почав займатися, несподівано для себе, у 80-і роки. Значимість і цінність витинанки він зрозумів лише тоді, коли познайомився з відомою витинанкаркою, фольклористкою, краєзнавцем, етнографом Марією Руденко із с.Слободи-Яришівської Могилів-Подільського району під час проведення в 1991 році в Могилеві-Подільському всеукраїнського свята народного мистецтва «Українська витинанка». З того часу цей оригінальний вид мистецтва заполонив його душу. Як каже Дмитро Іванович: «В  солодкій його неволі я перебуваю й досі.  Для мене витинанка, - це  невід'ємна частина мого буття, вона надає можливість поринути у глиб віків та краще зрозуміти власний народ».

      З того часу минуло чверть століття. Дмитро Власійчук набув широкого визнання на Вінниччині та далеко за її межами. Темою для його творів стають враження та спостереження чарівного світу природи, але переважна більшість сюжетів пов’язана з українськими традиціями та святами. Важливою темою у його творчості залишається українська історія, її трагічні сторінки, пов’язані з голодомором, війною, Чорнобилем…. Особливого натхнення надає художнику українська пісня, ліричні слова якої знаходять у мереживі витинанок свої зримі образи. Твори хмільницького митця експонуються на всеукраїнських, обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва, зберігаються у Вінницьких обласних музеях, Могилів-Подільському будинку народної творчості та музеї народного мистецтва ім. М.А.Руденко, картинній галереї Вінницького політехнічного університету та у приватних колекціях в Польщі, Румунії, Англії, Німеччині, США,  Канаді та інших країнах. На батьківщині майстра у с.Малятинці Чернівецької області створена кімната-музей. Його витинанки ілюструються в книгах, журналах, альманасі «Світлиця», каталогах та буклетах. Важко перелічити його доробок. Проведено  більше 100 персональних виставок у різних містах України.

До відзначення 29-ї річниці України Дмитро Власійчук представляє персональну виставку «Молюсь за тебе, Україно!», яка стане свідченням великої шани і поваги  майстра до народних традицій нашого народу. Тематичні роботи майстра  вражають розмаїттям сюжетів, які він  черпає із світу природи, української історії, звичаїв та обрядів українців. Вдивляючись в кожну із них, розумієш, що в них криється глибинний світогляд української нації, дух патріотизму майстра і його безмежну любов до вічного і прекрасного народного мистецтва. Молитва до Бога простежується в кожній деталі, у кожному кольорі, у кожній формі, це все сокровенна молитва за рідну землю. У витинанці Власійчука переплелися всі образи нації, що підносить твори подільського митця до кращих зразків народного мистецтва України».

 В ці тривожні часи для України, коли на сході країни йде війна, коли весь світ схвильований появою коронавірусу, ця виставка, ці витинанки – це стратегічний матеріал для  виховання нового покоління і патріотизму.

По суті своїй  Дмитро Іванович є великим філософом, він формує чисті душі. Він бачить те, що люди не можуть поцінити. Творить витинанки тільки той майстер, який має чисту душу і світлі помисли. Саме таким і є Дмитро Власійчук.

 

Нових мистецьких відкриттів Вам, Дмитре Івановичу. Хай не покидає вас відчуття творчого неспокою.  Хай людська пошана і розуміння додають Вам сил і творчості.


Date   Опубліковано: 2020-07-30    Інші Виставки