Персональна виставка витинанок Тетяни Рудик "Малюю ножицями" (м.Бар)

Персональна виставка витинанок Тетяни Рудик


16.09.2020 - 10.10.2020 року відбулося відкриття персональної виставки витинанок  Тетяни Рудик "Малюю ножицями" (м.Бар)

Тетяна Іванівна Рудик народилася 31 травня 1981 року у мальовничому місті Бар. У 2001 році, по закінченню Барського гуманітарно-педагогічного коледжу (відділення образотворчого мистецтва), розпочала свою трудову діяльність в Глинянській ЗОШ, а з 2005 року і до нині працює в Журавлівській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Перші уроки народної творчості отримала від мами, яка навчала дочку різним жіночим ремеслам. Ще школяркою, Таня гарно вишивала, розписувала писанки, трохи пізніше захопилася витинанкою і цей вид ремесла став провідним у її творчості.  Тетяни Рудик багато за що бралася, але в час душевної скрути завжди поверталася до витинанки. Для неї витинанка –  це  відображення її мрій і сподівань. «Я не можу робити витинанку на замовлення  тому що її створюють мої ножиці, я не роблю попереднього ескізу, а від початку починаю вирізати ножицями. Кожна моя витинанка – це загадка для мене, сюрприз» – говорить Тетяна Іванівна, з  під рук якої на білому тлі паперу виникають силуетні зображення.  Сюжети для своїх витинанок майстриня вигадує сама, вони приходять їй на думку після цікавих вражень від нових знайомств.  Тому, вирізаючи витинанку – одну відразу дарує людині, яка надихнула її на сюжет, а іншу – залишає для себе. Тож в творчому доробку майстрині час від часу з’являється нова серія витинанок.

Тетяна Рудик бере активну участь у виставках кульурно-мистецьких заходів району та області. У 2016 році  презентувала першу персональну виставку витинанок у Барському краєзнавчому музеї, у 2018  –  у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Була учасницею ІІІ Міжнародного свята  народного мистецтва «Українська витинанка» ( 2018 р., м.Могилів-Подільський).

Єкспозиція нинішньої персональної виставки Тетяни Рудик складається  з понад 80 витинанок, багато з яких об’єднані якоюсь однією темою. Зокрема, це серії витинанок «Лебедина вірність», «В очікуванні див», «Архітектурні мотиви»,  «Метелики». Остання є найзагадковішою, через заплутані образи, що виникають на крилах метелика, або навколо нього. Також представлені   витинанки обрамлені квілінгом.


Date   Опубліковано: 2020-10-06    Інші Виставки