Виставка народного мистецтва "Сяйво Великодня" в приміщенні облдержадміністрації

Виставка народного мистецтва

28 квітня в приміщенні облдержадміністрації відбулося відкриття виставки народного мистецтва "Сяйво Великодня", яку відкрили та привітали з прийдешнім святом Великодня - Перший заступник Голови ОДА Заболотна Наталя Михайлівна та Начальник управління культури і креативних індустрій ВОДА Дернова Ольга Миколаївна.

«Писанка» – це той древній дивовижний витвір народного мистецтва, який символізує народження нового життя і несе із собою сонцедайність весни та величне Свято Пасхи. В сучасному світі писанка виконує святу місію - збереження, примноження та передачі наступним поколінням перлин української національної культури.

На виставці «Сяйво Великодня» представлено біля 100 писанок знаної вінницької писанкарки Марини Верхової-Юрченко, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, автора книги «Писанки Поділля» до якої увійшло 2000 зразків подільської писанки, зібраних майстринею.

Єкспозицію виставки прикрашають живописні полотна подільських майстрів живопису та народного малярства з колекції обласних художнього і краєзнавчого музеїв та центру народної творчості. Зокрема, це картини Іллі Безбаха, Михайла Чорного, Григорія Зорика, Івана Горобчука, Юрія Кафарського, Віктора Крижанівського та ін.

В художньому оформлені експозиції виставки використані різьблені підсвічники заслуженого майстра народної творчості України Василя Слободянюка, а також ткані рушники і верети з колекції обласного центру народної творчості.


Date   Опубліковано: 2021-05-11    Інші Виставки