Обласна виставка народного мистецтва "Великодня писанка - 2021"

Обласна виставка народного мистецтва

Обласна виставка народного мистецтва «Великодня писанка-2021»

22 квітня - 10 травня 2021року                                                                          

Світлиця ОЦНТ

 

З глибини сивих тисячоліть писанка промовляє до нас таємничими солярними знаками й символами, які ми маємо прочитати і передати своїм нащадкам. Відрадно, що упродовж останнього десятиліття   відродженням  традиційної писанки займається багато майстринь, заохочуючи до цієї шляхетної справи дітей і молодь. Адже в сучасному світі писанка виконує святу місію – збереження, примноження та передачі наступним поколінням перлин української національної культури. І саме з такою метою вже понад 20 років, традиційно, напередодні Великодніх свят, обласний центр народної творчості організовує відкриття обласної виставки народного мистецтва «Великодня писанка», в рамках якої проводяться майстер-класи з написання писанок для дітей і дорослих за участю провідних писанкарів Вінниччини. 

От і в цьому році виставкова Світлиця ОЦНТ заграє барвами  справжнього писанкового раю, адже саме писанка символізує народження нового життя і несе із собою сонцедайність свята Світлого Воскресіння. Варто зауважити,  що написання писанок в кожному регіоні має свої особливості, зокрема, подільська писанка вирізняється своєю палітрою і сполученням кольорів, орнаментикою та композиційними  варіантами.  Всі ці ознаки можна буде побачити в експозиції нинішньої виставки, на яку презентували свої писанки  як відомі, так і ще зовсім молоді майстрині  подільського писанкарства. Зокрема, це писанкарки – Марини Верхової, Тетяни Пірус, Людмили Філінської, Анастасії Фоміної, Віоріки Оліх (м.Вінниця); Марії Гоцуляк (м.Могилів-Подільський), Інни Громової (м.Хмільник); Петра Пипи, Олени Тригуб (Погребищенської міської ТГ); Лариси Смашнюк (Калинівської міської ТГ).

Окрасою експозиції нинішньої виставки «Великодня писанка»  є  і картини з великодніми сюжетами Івана Горобчука, Василя Слободянюка, Олександра Пелешка, Ірини Кравченко і Володимира Купчишина (м.Вінниця) та Людмили Сорочинської (м.Могилів-Подільський).  Також свій колорит  в експозицію виставки внесли роботи  майстрів декоративного розпису – Ірини Угринчук, Тетяни Рихліцької, Наталії Луценко (м.Вінниця) та Сергія Бугая (Оратівської ТГ). Доповнили тему Великодня витинанки Дмитра Власійчука (м.Хмільник), Оксани Городинської (м.Могилів-Подільський)  та художнє випилювання Альберта Логінова (м.Вінниця).

В рамках виставки відбудеться і майстер-клас з написання писанок від провідних писанкарок Вінниччини – Оксани Верхової-Єднак, Марини Юрченко, Людмили Філінської та Оксани Кульчицької.

               Бажаємо всім шанувальникам народного мистецтва отримати естетичне та духовне задоволення від екскурсу в царину древнього чарівного світу «Писанка».


Date   Опубліковано: 2021-04-27    Інші Виставки