Персональна виставка Олександра Пелешка «Художник і час»

Персональна виставка Олександра Пелешка «Художник і час»

У Світлиці ОЦНТ відкрилась  персональна виставка Олександра Пелешка «Художник і час», присвячена 60-річному ювілею від дня народження художника. В експозиції представлені кращі роботи різних років творчості митця, виконаних в техніках гратографії, акварельного живопису, енкаустики та у авторських техніках.

У них потужно звучать теми героїчної доби українського народу, народних звичаїв-обрядів та творів Т.Г.Шевченка.

Це вже друга персональна виставка Пелешка, представлена у нашій Світлиці. 2013-го року його персональна виставка «Шляхами героїчного Поділля» була присв’ячена 22-ій річниці Незалежності України.

Олександр Петрович Пелешко – художник-графік, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, народився 1 лютого 1956 року в м.Тульчині Вінницької області. Здобув освіту у Львівському поліграфічному інституті імені Івана Федорова на відділі книжкової графіки. Працював художником у Тульчинському та Ямпільського районних будинках культури, викладав образотворче мистецтво. А нині викладає спеціальні дисципліни – архітектуру, графіку, малюнок і композицію – у Вінницькому коледжі будівництва і архітектури КНУБА.

Художник має багату творчу біографію. За його дизайнерською розробкою оформлено Ямпільський краєзнавчий музей та Музей образотворчого мистецтва. Співпрацюючи з видавництвом «Веселка»,  ілюстрував дитячі книжки «Різдвяна ніч», «Скажу на вушко», «Таємничий подарунок» та інші. В даний час працює над ілюструванням історичної повісті українського письменника М.Старицького «Облога Буші».

Олександр Пелешко є активним учасником пленерів скульпторів-каменотесів – «Подільський оберіг» в с.Буша Ямпільського району та в місті Сороки (Молдова). Його каменотесні скульптури – «Трійця», що знаходиться в музеї під відкритим небом історико-культурного заповідника «Буша»; «Біля джерела», що знаходиться в м.Сороки (Молдова) і  «Танок життя», що знаходиться в парку Вінницької виробничої групи КМТ та пам’ятні знаки – Тутковському П.А, основоположнику геології і географії України (м.Київ, 2003 р.) і Чорнобильській трагедії (м.Ямпіль Вінницької обл.2005 р.) свідчать про його незаурядний талант скульптора-каменотеса.

О. Пелешко з дружиною

У 2013 році майстер-класи Пелешка О.П. з високого живопису (енкаустики) демонструвались на провідних телеканалах України: «1+1», «ІНТЕР», «СТБ», «Україна ТРК», «5-й КАНАЛ», «ІСТВ» та висвітлювались в газетах «Укрінфо», «Газета по-українськи».

В своєму творчому доробку Олександр Пелешко має близько 1000 робіт. Його картини зберігаються в музеї м.Ямполя та приватних колекціях України, Польщі, Німеччини. Роботи майстра прикрашають експозиції багатьох всеукраїнських, обласних та міських виставок. Митець презентував вже 6 своїх персональних виставок та активно бере участь в організації проведення виставок студентських робіт своїх вихованців. Так з його ініціативи в липні 2014 року у нашій Світлиці була проведена виставка живопису та графіки «Архітектурна Вінниччина» студентів Вінницького будівельно-архітектурного коледжу, присвячена Дню архітектора та Дню молоді.

Нинішня виставка триватиме 07 лютого 2016 року.


Date   Опубліковано: 2016-01-19    Інші Виставки