Різьблене мереживо Олександра Крутих

Різьблене мереживо Олександра Крутих

10 лютого 2016 року у Світлиці обласного центру народної творчості відкрилась ювілейна персональна виставка художнього випилювання Олександра Крутих з нагоди 70-річчя від дня народження   неперевершеного майстра.

Крутих Олександр Миколайович народився 16 лютого 1946 року у м.Вінниці. З дитинства любив щось випилювати, але свою активну творчу діяльність в жанрі художнього випилювання розпочав тільки коли вийшов на пенсію, в 2003 році. Щоб оволодіти таким видом народного мистецтва,   необхідно мати велике бажання, терпіння, художній смак, неймовірну фантазію, адже при бажанні можна придумати тисячі дрібних візерунків, схожих на мереживо. Таке захоплення  потребує багато часу і терпіння оскільки одну замисловату і складну роботу майстер може виготовляти три – чотири місяці.  Роботи майстра вирізняються витонченістю, чіткістю ліній та неперевершеною сміливою динамікою переходу образів та візерунків.

На сьогоднішній день в доробку майстра нараховується більше 200 різноманітних робіт,  які майстер представляв на обласних і міжрегіональних виставках та в містечках майстрів. Його роботи зберігаються в приватних колекціях США, Великобританії, Франції, Німеччини, Ізраїлі, Італії та Іспанії.

Нинішня виставка «Різьблене мереживо» вже є дев’ятою персональною виставкою  майстра. В її експозиції представлено більше 70  прекрасних робіт майстра різного спрямування. Окрім шкатулок, підсвічників широко представлені роботи із циклу «витинанка в дереві», створені за сюжетами народних пісень, свят та обрядів, якими майстер захопився  після знайомства з працівниками обласного центру народної творчості та майстрами витинанки.  Велику серію робіт майстер присвятив оформленню православних ікон та портретів знаних подільських митців  неперевершеними різьбленими рамами з використанням рослинного та геометричного орнаменту.

О. Крутих разом з музикантом

Відкрила виставку директор ОЦНТ, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун. Свої вітання майстру та враження про виставку висловили - голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Іван Горобчук, заслужений майстер народної творчості України, вишивальниця Галина Данилюк, витинанкарка Ліна Концевич та ін.

В присвяту майстру звучали –  вірш Жанни Дмитренко, пісні автора-виконавиці Зої Красуляк та народні українські пісні у виконанні вокального дуету «Розмай» с.Якушенці Вінницького району.

Це вже дев’ята персональна виставка на рахунку  невтомного майстра і, судячи з планів та задумів, якими Олександр Миколайович  поділився з присутніми, ми ще матимемо не одну нагоду милуватися  його  новими  прекрасними роботами  мереженого різьблення. 

А нинішня виставка  працюватиме до 21 лютого ц.р. Отож поспішіть вінничани  у Світлицю ОЦНТ.


Date   Опубліковано: 2016-02-15    Інші Виставки