27 липня 2021 року в Арт-галереї «ІнтерШик» відбулося відкриття обласної виставки декоративного розпису «Народні розписи Поділля»
Народний розпис є органічним проявом етнічної культури. Мистецька спадщина традиційного народного розпису на Поділлі багата і розмаїта. Сучасні умови сільського побуту суттєво змінилися, але художня спадщина народного розпису залишається привабливим і актуальним компонентом традиційної культури на Поділлі. Твори декоративного розпису, що ми їх зустрічаємо на виставках народного мистецтва є свідченням того, що сучасних майстрів цього жанру живить генетична пам’ять про прекрасний вид народної творчості. Нині з певністю можемо говорити про продовження давніх традицій народного розпису.
Найпоширенішим образом в народному розписі Поділля є умовне і символічне зображення рослини, яке в наукових дослідженнях іменується «вазон», «дерево», «квітка», «гільце» і тому подібне. Цей образ використовують у різних видах народного мистецтва (гончарство, ткацтво, вишивка, витинанка, тощо).
Саме в компонуванні і розробці деталей і елементів образу проявлявся творчий хист кожного майстра і саме в цьому виявлялися індивідуальні особливості і мистецькі характеристики образу. Другим за поширенням в традиції настінних розписів Поділля виступає квітковий вінок, який має вигляд як завершеного кола, так і прямої квіткової гірлянди, залежно від функції і місця розпису. Окремої уваги заслуговують зображення птахів, які повсюдно присутні в народних розписах серед квітів і листя на деревах.
Сучасний майстер декоративного розпису самостійно обирає свій творчий шлях, виходячи із внутрішніх світоглядних переконань і уподобань. Сподіваємося, що роботи майстрів даної виставки «Народні розписи Поділля» засвідчать неповторність і самобутність кожного майстра, зокрема: Сергія Бугая із с.Човновиця Оратівської територіальної громади, Наталі Лавренюк з м.Ладижина, Оксани Городинської, заслуженого працівника культури України з м.Могилева Подільського, Ірини Угринчук, Катерини Баланової, Тетяни Рихліцької, Оксани Верхової-Єднак, Марини Верхової-Юрченко та Наталі Луценко з м.Вінниці, в також учнів відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Вінницької дитячої музичної школи №2.
Ласкаво запрошуємо долучитися до прадавнього виду народного мистецтва – народний розпис