Виставка народного малярства родини Крижанівських

Виставка народного малярства родини Крижанівських

Сьогодні в Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття виставки народного малярства  Віктора та Євдокії Крижанівських під назвою «Клембівські мотиви» з циклу «Мистецтво однієї родини
Сім років тому Віктор  та Євдокія  Крижанівські   вже презентували в  нашій Світлиці  свої роботи в рамках циклу „Мистецтво однієї  родини”, але нинішня виставка відрізняється від попередньої не тільки новими роботами і змістом картин, але й поповненням митців в родині Крижанівських. Внук Тимофій не на жарт захопився  народним малярством і нині презентує свої роботи разом з картинами  дідуся і бабусі. 
Віктор Петрович Крижанівський народився 25 березня 1958 року,    дружина Євдокія Іванівна – 21 листопада 1956 року, їхній внук Тимофій 12 березня 2007 року в с. Клембівка Ямпільського району.
Віктор Петрович Крижанівський  народився  в  сім’ї  ремісників.   В юності самотужки опанував малярське ремесло, виробив свій  художній стиль.  Майстер має власне оригінальне  малярське бачення. Його роботи – це чисте джерело українського національного духу, біль і радощі людей Подільського краю, де український народний «примітив» тісно пов’язаний з прийомами  іконописних традицій.       З 1991 року Віктор Крижанівський є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. 
На відміну від свого чоловіка Євдокія Крижанівська  почала малювати вже в зрілому віці. В своїй творчості  вона звертається до сюжетних композицій, в яких відтворює  картини сільського життя та народних обрядів.  
Щодо творчості внука Тимофія то він поки що тільки визначається з напрямком, в якому має творити. 
Всього, до уваги глядачів, родина Крижанівських представила 32 роботи:  «Дівчина з півнем», «Великдень», «Щасливе дитинство», «Зустріч», «Мальви», «Літній день», «На панщині пшеницю жала» та ін. 

Виставка   працюватиме  до  31 березня  2018 року


Date   Опубліковано: 2018-03-20    Інші Виставки