Вінницьким обласним центром народної творчості спільно з ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва було проведено обласне свято народного мистецтва з нагоди 100-річчя від дня народження заслуженого працівника культури України, заслуженого майстра народної творчості Марії Руденко.
Марія Оксентіївна Руденко (14.02.1915, с. Слобода-Яришівська, нині Могилів-Подільського р-ну ), педагог, фольклористка, етнограф, краєзнавець, майстриня ужитково-декоративного мистецтва, авторка сценаріїв народних обрядів, керівник самодіяльного народного ансамблю «Горлиця» (впродовж 33 літ!).
Руденко М.О. – заслужений працівник культури УРСР (1970), лауреат премії ім. П.Чубинського (1992). У Могилеві-Подільському діє районний музей етнографії і народного мистецтва ім. М. Руденко. У місті щорічно проводиться фольклорне свято «Пам’яті Марії Руденко». Також з 1993 року відбувається Всеукраїнське свято народного мистецтва.
Марія Оксентіївна записала понад 3000 народних пісень, тисячі прислів’їв та приказок, казок, легенд, переказів, замовлянь, голосінь, виготовила не одну тисячу оригінальних витинанок, відомих у всьому світі. Її запис «Весілля у Слободі-Яришівській» було опубліковано у двотомнику «Весілля» (К., «Наукова думка», 1970), друкувалися в різноманітних збірниках й інші, зібрані нею фольклорні матеріали. А вишиті неперевершеною майстринею рушники, сорочки, скатерки та картини отримали високу оцінку не лише в Україні, але й експонувалися і зберігаються в багатьох країнах світу: США, Канаді, Австралії, Болівії та ін.
Кримський астроном М. Черних відкрив малу планету, яку назвав на честь Марії Оксентіївни Руденко – «Горлиця».
На свято завітала делегація з міста Могилів-Подільського Хухлей Лариса Василівна, начальник відділу культури і туризму райдержадміністра-ції; Гоцуляк Марія Василівна, директор музею етнографії та народного мистецтва ім. М.О. Руденко – учениця Марії Оксентіївни, майстриня витинанки, писанки, вишивки та народного малярства.
Концертні номери представили:
Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Горлиця» Слобода-Яришівського СБК Могилів-Подільського району (керівник Зінаїда Багрій);
Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Душі криниця» Вендичанського СБК Могилів-Подільського району (керівник Олександр Жукотанський);
Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль Брусленівського СБК Літинського району (керівник Марія Заїка);
Народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» Лозівського СБК Чернівецького району (керівник Феодосія Соболевська);
Виконавиця українських народних пісень Гайсинського РБК, заслужений працівник культури України Лідія Горошко;
Фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича (керівник Юлія Васюк);
ü Народний фольклорний гурт «Щедрик» ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського (керівник, заслужений працівник культури України Михайло Вацьо);
Поетеса Жанна Дмитренко.
Було організована виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва з експонатів Могилів-Подільського музею етнографії і народного мистецтва ім. М.О. Руденко та робіт Марії Руденко з Вінницького обласного краєзнавчого музею.
«Ювілей подільської берегині» (до 100-річчя від дня народження Марії Оксентіївни Руденко) виставка-ювілей з фондів ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, підготовлена фахівцями відділу краєзнавства.