Обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг»

Обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг»

З нагоди відзначення 24 річниці Незалежності України в Музеї хліба села Білопілля Козятинського району Вінницької області відбулося обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг».

Народний музей Хліба, що в селі Білопілля, гостинно відкрив свої двері для всіх, хто шанує і оберігає народні традиції, примножує найяскравіші вияви сільської спадщини і правічні звичаї українців, береже осередки духовності подільських сіл. Це свято – своєрідний гімн хліборобській праці, яка творить найсвятіший зі всіх скарбів землі – хліб!

В урочистому відкритті свята взяли участь: заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Васюк, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, народний депутат України, заслужений працівник сільського господарства України Петро Юрчишин, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужений артист України Станіслав Городинський, директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, голова Козятинської райдержадміністрації, Олег Оркуша та голова Козятинської районної ради Сергій Лановик.

Обласне свято зібрало кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. З усієї Вінниччини завітали на свято майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зі своїми виробами.

Зокрема, це майстри живопису та народного малярства – Інна Кравченко з Вінниці, Олександр Свіргун та Ігор Зозуля з смт. Стрижавка, Олександр Шульгань з Погребищ; вишивальниці з Вінниці – Ірина Савчук, Наталя Шпак та Галина Данилюк; майстри гончарства – Сергій Погонець з с.Крищинці Тульчинського району та Настя Філінська з м.Вінниці; декоративні вироби із шкіри – Олександр Левенець з м.Вінниці; майстер рогозоплетіння з с.Щітки Вінницького району – Галина Заєць; майстриня витинанки та виробів з бісеру з Вінниці – Ліна Концевич; майстер художнього випилювання – Олександр Крутих з Вінниці. Майстер соломоплетіння з с.Вінницькі Хутори Вінницького району – Володимир Карпуша.

До уваги гостей свята були також представлені виставки обрядових хлібів та дідухів Теплицького, Гайсинського, Калинівського, Хмільницького, Погребищенського, Жмеринського, Оратівського, Вінницького, Липовецького районів і всіх територіальних громад Козятинщини.

У рамках свята було підведено підсумки конкурсу на кращий коровай, кращий дідух, кращий виріб народної творчості і проведено нагородження переможців.

Свято супроводжувалось концертом, у якому взяли участь народні аматорські колективи Козятинського району, а також народні аматорські фольклорний гурт «Подільські музики» Вінницького РБК, фольклорний ансамбль «Кумасеньки» Калинівського РБК, гурт народних музик «Рій» Жмеринського РБК, «Народні музики» Липовецького РБК, родинний ансамбль Пальонків «Родина» Соколівського СБК Хмільницького району, вокальний ансамбль «Берегиня» Павлівського СБК Погребищенського району, жіночий вокальний ансамбль «Розмай» Комсомольської ДМШ, ансамбль української пісні «Подоляни» Вівсяницького СБК, гурт «Берегиня» Глухівецького СБК, ансамбль «Лозівчанка» Лозівського СК, ансамбль української пісні «Калина» Кордишівського СБК Козятинського району, вокальний ансамбль та інші колективи.


Date   Опубліковано: 2015-08-17    Інші Виставки