Обласний пленер народного малярства в селі Гопчиці

Обласний пленер народного малярства в селі Гопчиці

      За ініціативи управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації, обласного центру народної творчості,  осередку майстрів народного мистецтва, Погребищенської райдержадміністрації та районної Ради в 2013 році на Вінниччині вперше був проведений обласний пленер народного малярства.  Місцем проведення цього мистецького проекту  було визначено древній надросянський край, перші згадки якого датуються 1148 роком. Нині Надросся є одним із мальовничих місць Вінниччини.

Чи не кожен гість району прагне побувати в селі Круподеринцях. Там і понині красується старовинна церква — пам'ятник архітектури, що у 1895 році за проектом Померанцева О. М. була збудована на кошти графа М. П. Ігнатьєва, є зменшеною копією Київського Володимирського Собору, що височить в столиці Болгарії — Софії, та за архітектурним стилем, розмірами та оздобленням не мала собі рівних у окрузі. У ній знаходиться поховання російського державного діяча і дипломата, засновника міста Владивосток графа Миколи Павловича Ігнатьєва (1832–1908 рр.). Нині діє музей його імені на базі якого і проводилися два попередніх пленери.

Цьогоріч,  з 31 липня по 05 серпня, пленер народного малярства проводився в  селі Гопчиці Погребищенського району.

     Учасниками пленеру стали майстри народного малярства Вінниччини, зокрема: Іван  Горобчук, заслужений  майстер народної творчості України, м.Вінниця;  Віктор Крижанівський, с.Клембівка Ямпільського району;

Олександр Свіргун, с.Стрижавка Вінницького району; Тетяна Філь, м.Липовець; Олександр Шульгань, смт.Погребище; Сорочинська Людмила, м.Могилів-Подільський; Олексій Буюклі, м.Могилів-Подільський.

      Результатом їх роботи було 22 картини на яких відтворені обряди та звичаї українського народу, краєвиди села та побут селян. Частина робіт поповнила фонди краєзнавчого музею села Гопчиці, музею Насті Присяжнюк та обласного центру народної творчості.

Після завершення пленеру, майстрам-учасникам було вручено  Подяки управління культури і мистецтв облдержадміністрації, пам’ятні подарунки та стипендії від Погребищенської райдержадміністрації.


Date   Опубліковано: 2017-08-08    Інші Виставки