Симпозіум майстрів народного малярства „Мальована хата"

Симпозіум майстрів народного малярства „Мальована хата

„Мальована хата ” симпозіум майстрів народного малярства

26-30 вересня 2022 року с.Сказинці, Воєводчинці Могилів-Подільської міської територіальної громади

Мальована хата - це українська душа, це прагнення краси і гармонії, це одне з неповторних явищ народної культури. Мистецька спадщина традиційного народного розпису в нашому краї була завжди багата і розмаїта. Звісно сучасні умови сільського побуту суттєво змінилися і глиняні стіни хат відійшли в минуле, але художня спадщина народного стінопису залишається привабливим і актуальним компонентом традиційної культури на Поділлі.
Отож з метою відродження традицій українського народного малярства та популяризації настінного розпису хат у подільських селах, під патронатом благодійного фонду «Батьківська земля» на Вінниччині був започаткований Симпозіум майстрів народного малярства «Мальована хата» (2012р.). Першими учасниками симпозіуму стали відомі митці нашої області та України, які впродовж тижня в с.Сліди Могилів-Подільського району розмальовували хати та господарські будівлі автентичними народними мотивами, котрі наповнили їх високим духовним змістом.
З того часу цей проєкт проводиться щороку у різних селах територіальних громад та районів нашої області і вже охватив такі села як: Сліди, Серебринець Могилів-Подільської, Буша Ямпільської, Наддністрянське, Долиняни Мурованокуриловецької, Носиківка Шаргородської та Гонтівка Чернівецької територіальних громад.
В цьому році симпозіум народного малярства «Мальована хата» буде проходити у селах Воєводчинці та Сказинці Могилів-Подільської міської територіальної громади за участю таких народних майстрів, як: Оксана Городинська, Микола Крижанівський, Людмила Сорочинська, Олексій Боюклі та Олена Косінська (м.Могилів-Подільський); Сергій Бугай (с.Човновиця Оратівської ТГ); Аурел Пержовский (Молдова); Оксана Малобенська (м. Черкаси) та Аліна Смеричинська (м.Вінниця).
Варто зауважити, що Вінниччина є єдиною областю в Україні, де проводиться унікальний культурно-мистецький проект «Мальована хата», як творча толока аматорських і професійних майстрів народного малярства, які творять красу рідного краю, бережуть традиції настінного розпису та плекають молодих умільців.


Date   Опубліковано: 2022-10-04    Інші Виставки