Обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим й рада»

Обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим й рада»

17 грудня 2017 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулось обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим й рада».
В Україні проживає понад 130 національностей. Збереженням своєї самобутності та ідентичності на Вінниччині опікуються 81 національно-культурне товариство 19 національностей.
В 2008 році Обласним центром народної творчості започатковано обласний культурно-мистецький проект національної кухні «Чим хата багата, тим й рада». Адже толерантне ставлення до інших народів передбачає повагу до їхніх традицій, культури, а також до національної кухні. Саме такі свята є основною ознакою нації, формують його національний менталітет, зберігають та розвивають культурну самобутність національних меншин та етносів Вінниччини. 
Національна кухня з давніх часів відзначалася великою різноманітністю страв і їх високими й поживними якостями. Народна кухня – це така ж культурна спадщина, як мова, література, мистецтво. Це неоціненний здобуток, яким можна пишатися і який не слід забувати. Вона є самобутньою, унікальною, містить багато неповторних страв, об’єднання смаків різних націй і народностей.
Учасниками цьогорічного свята стали національні товариства Вінниччини, які представили українську, польську, білоруську, грузинську, єврейську, німецьку та циганську світлиці. 
Сподіваємося, що свято сприятиме відродженню духовних традицій, національної кухні різних народів та збереженню дружніх зв’язків між ними


Date   Опубліковано: 2016-12-20    Інші Виставки