ІV обласний фестиваль народної творчості «РІЗДВЯНЕ ДИВО»

ІV обласний фестиваль народної творчості «РІЗДВЯНЕ ДИВО»

14 січня 2017 року у місті Вінниці (біля головної ялинки) відбувся ІV обласний фестиваль народної творчості «РІЗДВЯНЕ ДИВО», який зібрав кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками  і щедрівками рідного краю,  з виробами народних майстрів та господинь, з обрядовими хлібами та кутею від усіх районів нашої області.  

Фестиваль, започаткований у 2010 році управлінням культури   облдержадміністрації та обласним центром народної творчості з метою підтримки і розвитку української національної культури, в цьому році проводився спільно з  департаментом культури Вінницької міської ради та міським центром концертних програм і фестивалів.

За  програмою фестивалю  відбулося:

В 11.00 Урочисте відкриття на Майдані Незалежності (біля міськвиконкому), де вибудовувались гурти колядників-щедрівників з усіх районів, а на імпровізованій сцені перед міською радою представлялась вітальна програма «З Різдвом Христовим!», підготовлена творчими колективами  Вінницького РБК. З вітальними словами виступили Вінницький міський голова Сергій Моргунов та заступник голови, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.

11.30-12.00   Різдвяна хода гуртів колядників-щедрівників від Майдану Незалежності до ЦПКіВ ім.Горького (до головної ялинки міста біля Літнього театру).

12.00-13.00  Огляд виставки народного мистецтва «Різдвяне диво», де шанувальники народного мистецтва мали можливість поспілкуватися з майстрами, помилуватись їхніми  виробами та різдвяними композиціями (Різдвяні дідухи, «павуки» тощо) з власноруч виготовленими прикрасами з природних матеріалів, а господині з кожного району частували дорогих гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою.

А в 13.30 на сцені біля головної ялинки міста  розпочався великий Різдвяний концерт «Засіємо добром», за участю фольклорних співочих та обрядових гуртів  районів   з виконанням колядок і щедрівок  рідного краю.  Учасників фестивалю привітали директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук, заступник начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації  Валентина Троян, директор обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури Тетяна Цвігун та директор міського центру концертних програм і фестивалів Ольга Дернова. 

У фестивалі взяли участь 30 фольклорних та фольклорно-етнографічних колективів та  50 народних майстрів  області, всього біля 500 учасників.

 Всім учасникам фестивалю були вручені Дипломи, Подяки та різдвяні сувеніри.  


Date   Опубліковано: 2017-01-16    Інші Виставки