Подільський оберіг

Подільський оберіг

У Державному історико-культурному заповіднику «Буша», що у Ямпільськму районі, відбувся XXVІІ  Всеукраїнський  пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг».        Пленер був започаткований  у 1986 році в селі Буша Ямпільського району з ініціативи управління культури і туризму  Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного центру народної творчості, Ямпільської райдержадміністрації та районної Ради.

Мистецькі пленери проводяться щорічно в серпні місяці за підтримки  Національної  спілки  майстрів народного мистецтва України

        За рішенням уряду України в  селі створено державний історико-культурний  заповідник „Буша”, на території якого і проходять  пленери майстрів каменотесного мистецтва.

Головною  метою пленеру є відродження та збереження багатовікової традиції подільських каменотесів та розвитку художніх промислів.

                Щороку   «Подільський  Оберег» збирає скульпторів – каменотесів із  різних куточків України.

          За роки  буття «Подільського Оберегу» створено унікальне явище –  Бушанський музей скульптури під відкритим небом. На його території встановлено  понад 180 скульптур із каменю-пісковику виготовлених  учасниками  26 пленерів, які відтворюють образи учасників і героїв оборони Буші, історичні постаті, літературні персонажі козацтва, інші образи української міфології та історії. 70 скульптур встановлено в районах області та за її межами.

          Цьогорічний  XXVІІ пленер  присвячений 22-й річниці незалежності України. Учасниками пленеру стали  11 майстрів-каменотесів із Львівської, Кіровоградської та  Київської областей. Впродовж  17 днів майстри виготовили бюсти Данила Нечая і Івана Богуна  та 10 скульптур на тему: «Скульптура в природньому середовищі».

       В програмі пленеру проводилися  творчі майстерні та майстер-класи.

       Заключним акордом пленеру була творча зустріч з майстрами, нагородження  митців подяками управління культури і туризму облдержадміністрації та обласного центру народної творчості, а також пам’ятними сувенірами.


Date   Опубліковано: 2013-08-15    Інші Виставки