Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Душі криниця» Вендичанського СБК Могилів-Подільського району

Народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Душі криниця» Вендичанського СБК Могилів-Подільського району

Ансамбль був створений у 1991 році при будинку культури цукрового заводу смт. Вендичани директором будинку культури Голюс Раїсою Григорівною і носив назву «Джерело».

Керівник Жукотанський Олександр Євгенійович.

 У 2002 році поповнився новими учасниками і взяв назву «Душі криниця», яку запропонувала  вчитель-пенсіонер Галина Вінярська,  написавши для колективу авторську пісню під цією назвою.

 Ансамбль постійно виступає для своїх односельців, в навколишніх селах,  а також активний учасник районних свят, в тому числі традиційного заходу «Відлетіла Горлиця» в пам’ять фольклористки Марії Руденко. Знають ансамбль і в області. У 2007 році йому було присвоєно звання «народний аматорський». У 2008 році на обласному святі фольклору ім.Г.Танцюри ансамбль отримав І місце у номінації «Обрядовий фольклор». Учасники ІІІ обласного фестивалю «Різдвяне диво» (м.Вінниця, 2015 р.). Переможці фестивалю народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку – ІІ місце  (с.Великі Сорочинці Полтавської обл., 2009 р.). З 2011 року керівником ансамблю є Жукотанський Олександр Євгенійович, який плідно працює і є акомпаніатором.

 Учасники ансамблю знають багато пісень, а також збирають їх від рідних, знайомих. Репертуар  складають призабуті народні пісні, в тому числі обрядові, а саме: колядки, щедрівки, весільні, веснянки, великодні, купальські, обжинкові, які побутують в смт.Вендичанах та селах району.  Є в репертуарі жартівливі сценки, фрагменти обрядів. Обласним центром народної творчості було здійснено запис народних пісень у виконанні учасників ансамблю «Душі криниця».

 Віднайшли  з бабусиних скринь старовинні костюми. Про ансамбль неодноразово писали у районній пресі, в обласній газеті «Вінниччина», особливо після звітів району у КЗ «Райдуга» в місті Вінниці. Звучав їх спів на районному та обласному радіо та телебаченню. 

Інші Виставки