Народний аматорський фольклорний колектив «Подружки» М’якохідського CБК Бершадського району

Народний аматорський фольклорний колектив «Подружки» М’якохідського CБК Бершадського району

 

           Фольклорний колектив «Подружки» у 2002 році створив Микола Бовсунівський і сьогодні є незмінним його керівником. Основу колективу складають жінки, але є і три чоловіки – сам керівник, який грає на баяні та інших народних інструментах, барабанщик Юрій Гуздішевський та сопілкар Валентин Чабан. Характерним для цього колективу, як розповідає керівник,  є участь родин, а саме, мама Євгена Затрубчик і її донька Наталія Тригубенко, Олена Тимофіївна Лисак виступає разом з дочкою Людмилою і внучкою Іриною. Учасницею колективу  є дружина Миколи Степановича Валентина Петрівна.

Керівник Бовсунівський Микола Степанович

           Звання «народний аматорський» колективу  присвоєно у 2008 році і раз на три роки його з честю підтверджує.

           З року в рік колектив проводить багато свят на різну тематику, особливо у своєму селі. Це державні, народні свята, виступи до професійних свят, ювілеї. Беруть активну участь у районних фестивалях, конкурсах. Так у 2011 році вибороли  І місце в районному фестивалі «Різдвяне диво». Щороку виступають біля театралізованих світлиць до Дня Незалежності України.

            Репертуар колективу різноманітний, але в основному він базується на українській народній пісні, бо це – невичерпне джерело творчості. Головним завданням є збереження самобутніх пісень свого краю, а їх є  понад 70. З успіхом виконують «Подружки» пісні, написані керівником, такі як: «Гімн М’якоходу», «Солов’ї», «Про Україну», що користуються успіхом у глядачів. Колектив «Подружки» завжди в пошуку цікавих творів.

           Колектив брав участь у  Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів на приз Гната Танцюри в м.Вінниця у 2008 році. Учасник обласних фольклорних свят – «Світанки над Россю» в м.Погребище, «Одвічна Русава» в с.Стіна Томашпільського району.  Неодноразово своє мистецтво представляли на  обласному святі фольклору імені Гната Танцюри в с.Зятківці Гайсинського району та перемагали на регіональному фестивалі борщу в с.Правилівка Оратівського району. Із великим задоволенням їдуть до Вінниці на обласний фестиваль «Скарби Поділля», приуроченому Дню Незалежності України. Виступи колективу неодноразово транслювалися по обласному телебаченню. У 2014 році колектив побував у Києві на Першому національному каналі телебачення, в студії програми «Фольк-мюзік».

           В колективі є старша та молодша групи учасників. Таким чином пісенна творчість передається від покоління до покоління. То ж бажаємо «Подружкам» цікавих виступів і нових перемог.           

Інші Виставки