Шульгань Олександр Васильович

Шульгань Олександр Васильович

Погребищенський край займає особливе місце на літературно-мистецькій карті Поділля. Тут народилось ціле гроно українських митців:письменник Іван Єрофеїв, знана фольклористка Настя Присяжнюк, прозаїк Валентин Речмедін та поетеса Валентина Сторожук. На цій же благодатній землі народилися талановиті майстри, знані за межами Вінниччини – різьбярі Петро Пипа і Микола Чорний, гончар – Роман Чмерук. Гідне місце серед цієї когорти живописець, різьбяр Олександр Васильович Шульгань.

У Світлиці обласного центру народної творчості в 2013 році відбулась його персональна виставка  «Барвиста мелодія пензля і різця», зібрана з робіт в жанрі різьби по дереву та живопису.

Шульгань О.В. народився 2 липня 1967 року в смт. Погребище, де минули його дитячі роки. Після закінчення школи поступив у Львівське військово-політичне учи­лище на факультет журналістики. А зараз працює на посаді художника в Погребищенській районній бібліотеці.

Олександр Шульгань займається живописом близько 20-ти років. З під пензля художника вийшло чимало картин. Жанрова палітра його різно­манітна – пейзажі, портрети, твори на духовну тематику. В творчому доробку майстра нараховується понад 70 живописних та 40 різьблених картин.

Більшу частину живописних робіт він подарував місцевій загально-освітній школі, де навчався.

Живопис – пристрасне захоплення майстра, але не єдине. Велику увагу він приділяє різьбі по дереву, якою займається понад 6 років. Наставником і вчителем був його земляк різьбяр Михайло Чорний. Його роботам властиве ви­тончене художнє відчуття, простота і ясність теми, уміння дібрати колір і тональну гармонію матеріалів. Засвоїв­ши традиції різьблення, прийоми круглої різьби, він спробував працювати над тематичною скульптурою.

Виконавський рівень різьблених робіт Олександра Шульганя вражає правдивістю переданих деталей і творчою фантазією.

Роботи Олександра Шульганя композиційно і пластично довершені, зачаровують ювелірною фі­лігранністю. Серед таких – «Хрещення Ісуса Христа», «Жертвоприношення Авраама», «Палаючий терновий кущ», а також роботи з циклу «Український мотив», де митцеві вдалося передати традиції українського народу.

Шульгань Олександр Васильович презентує свої роботи на багатьох ра­йонних та обласних виставках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Неодноразово нагороджений Почесними грамотами районної дер­жавної адміністрації і районної ради та управління і культури облдержадмі­ністрації.
Інші Виставки