Савчинська Марія Василівна

Савчинська Марія Василівна

Марія Василівна народилась 19 липня 1956 року в с. Клембівці Ямпільського району. Художньою вишивкою займається понад 25 років.

Клембівська вишивка відома не лише в Україні, але й далеко за її межами ще з ІХ сторіччя. Тож не дивно, що і сьогодні в селі є знані в Україні вишивальниці.

Марія Савчинська володіє усіма техніками вишивання, досконало знає i успішно використовує у своїй вишивці традиції автентичної орнаментної культури народної подільської вишивки, які засвоїла від своєї мами, теж професійної вишивальниці і килимарки Ганни Федорівни Гапусовської.

Свого часу Марія Савчинська працювала на Клембівській фабриці художньої вишивки. Після закриття фабрики вона залишилась єдиним творчим майстром у Клембівці, яка згуртувала навколо себе потенційних майстрів і продовжує зберігати та розвивати традиційну клембівську вишивку.

В доробку майстрині нараховується близько 800 виробів. Вишивальниця є учасницею п’яти всеукраїнських виставок «Кращий твір року», які проводить Національна Спілка майстрів народної творчості України.

У 2001 році на виставці «Клембівські обереги», що проходила в Українському домі в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села», Марія Василівна представила п’ять жіночих блуз найвищого мистецького гатунку.

За сумлінну працю і творчі досягнення, високий професіоналізм у мистецтві традиційної народної вишивки майстриня неодноразово нагороджувалась дипломами, почесними грамотами та подяками НСМНМУ.

У 2009 році Савчинській присвоено високе звання «Заслужений майстер народної творчості України».

Донька – Вікторія Заєць, також продовжує сімейну династію вишивальниць, вже 4 роки професійно займаючись вишивкою. Вікторія має у своєму доробку майже 100 виробів.

 
Інші Виставки