Персональна виставка "У вишивці - душа моя" майстрині традиційної вишивки Оксани Безрученко (м.Вінниця)

Персональна виставка

15 листопада 2022 року у Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття персональної виставки «У вишивці – душа моя» майстрині традиційної вишивки Оксани Безрученко (м.Вінниця).

Безрученко Оксана Філімонівна народилася 07 листопада 1967 року в Узбекистані (м.Ташкент). У 1980 році з батьками переїхала до Вінниці. Вишивкою займається з 15 років. При школі з 9 по 10 класи навчалася в учбово-виробничому комбінаті. УВК у 1985 році проводив міжшкільний конкурс «Кращий за професією», в якому Оксана зайняла І місце.

З 1985 - 1996 роках Оксана Безрученко була вишивальницею та бухгалтером в ЗАТ «Вінничанка». За цей час підготувала 5 спеціалістів-вишивальниць. З 1996 по 2010 р.р. працювала в обласному ценрі народної творчості, а в вільний від роботи час займалася своєю улюбленою справою – вишиванням. Вона є активною учасницею обласних тематичних та традиційної обласної виставки образоворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Її роботи також презенувались на всеукраїнських та міжнародних виставках. Талановита майстриня ручної вишивки в своїх роботах втілює кращі радиції минулого та сучасного, використовує власні схеми, створені на основі старовинної подільської вишивки. Майстриня володіє багатьма техніками вишивки, серед яких – художня гладь, низь, хрест, солов'їні вічка, ретязь, лиштва, штапівка, гобелен, мережка, зерновий вивід, верхоплут та вирізування. Останнім часом мисткиня захопилася бісероплетінням, схеми для якого створює сама на основі слов'янської символіки. Нині в її доробку нараховується біля 200 вишитих робіт та понад 100 прикрас з бісеру.

Роботи Безрученко О.Ф. знаходяться в музеях і приватних колекціях України, Канади, США та країнах Прибалтики.

Свою персональну виставку «У вишивці – душа моя» Оксана Безрученко презентувала з нагоди свого славного ювілею. Експозиція виставки створена з 15-ти вишитих робіт(рушники, сорочки,серветки) та 41-ї прикраси з бісеру (гердани, згарди, силянки). Всього в експозиції представлено 56 робіт, виконаних з високою майстерністю та любов'ю.


Date   Опубліковано: 2022-11-23    Інші Виставки