Обласна виставка народного мистецтва "Великодня писанка 2022"

Обласна виставка народного мистецтва

19 квітня 2022 р. у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття обласної виставки народного мистецтва «Великодня писанка-2022»

Рідній нашій Україні, її минулому, традиціям та напруженому сьогоденню, відродженню національної свідомості українського народу, сонцесяйній весні та величному святу Світлого Воскресіння присвячуємо нашу традиційну виставку.

Щорічно, напередодні великодніх свят, в нашій Світлиці відкривається обласна виставка «Великодня писанка», яка з кожним роком збирає все більше бажаючих пізнати цей дивовижний і малодосліджений материк «Писанка», що з глибини сивих тисячоліть промовляє до нас таємничими солярними знаками й символами, які ми маємо прочитати, примножити і передати своїм нащадкам. Отож відрадно, що упродовж останнього десятиліття відродженням традиційної писанки займається багато майстринь, заохочуючи до цієї благородної справи дітей і молодь.

Через військовий стан в Україні багато майстринь Вінниччини не змогли доставити свої писанки на нинішню обласну виставку «Великодня писанка». (Вони активно виставляють фото своїх писанок в соціальних мережах, зокрема, в рамках Всеукраїнської онлайн-акції «Воскрес Христос – Воскресне Україна!»).

На виставці у Світлиці ОЦНТ представлені писанки: Віти Кушніренко (с. Лука-Мелешківська Вінницького району); Лариси Смашнюк (с.Радівка Калинівської ТГ); Марії Гоцуляк (м.Могилів-Подільський); Тетяни Пірус, Анастасії Фоміної, Вікторії Ніколаєвої, Ірини Савчук, Світлани Луценко та Віоріки Оліх (м.Вінниця). Експозиція виставки також створена з картин на великодню тематику – майстрів народного малярства і живопису Івана Горобчука, Василя Слободянюка, Віктора Крижанівського, Тетяни Філь, Валентини Матієнко, Михайла Чорного, Олени Назарець, Мар’яни Сілагіної, Крістіни Жилінскайте (м.Вінниця), Юрія Кафарського (м.Могилів-Подільський); майстрів декоративного розпису Людмили Сорочинської (м.Могилів-Подільський) та Сергія Бугая (с.Човновиця Оратівської ТГ); майстра витинанки Дмитра Власійчука (м.Хмільник), майстра різьби по дереву Володимира Купчишина (м.Вінниця).

Вплітаються в тематичний вінок експозиції і текстильні роботи – гобелен Наталії Очеретної та композиція Ірини Шостак-Орлової (м.Вінниця). Підсилює писанки-обереги і додає святковості експозиції виставки обласний вишитий рушник «Вишивана доля Вінниччини».

19 квітня - 10 травня 2022року


Date   Опубліковано: 2022-04-26    Інші Виставки