Виставка кераміки Вікторії Ніколаєвої «За мотивами Подільських мисок … з глибини землі»

Виставка кераміки Вікторії Ніколаєвої «За мотивами Подільських мисок … з глибини землі»

Поділля здавна славилось своїми гончарними осередками і такими знаними гончарами, як брати Гирасименки з с.Новоселівка Гайсинського району та Іван Гончар і Олексій Луцишин з с.Крищинці Тульчинського району.

Сьогодні на Вінниччині працюють  понад 40 гончарів, які  роблять вагомий особистий внесок у розвиток  і популяризацію гончарного мистецтва. До цієї когорти належить і молода вінницька майстриня Вікторія Ніколаєва.

Ніколаєва Вікторія Володимирівна народилася 23 серпня 1978 року у місті  Вінниці.   Ще навчаючись на факультеті початкових класів і музики Вінницького педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, пішла працювати в приватній загально освітній школі «АІСТ» (2002-2006 рр), де зустріла відому майстриню кераміки Філінську Людмилу Леонідівну і стала навчатись у неї гончарному мистецтву. Вікторія одразу закохалась в глину і дуже швидко опанувала це прекрасне ремесло. Починаючи з 2002 року майстриня стала активною учасницею міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних мистецьких форумів і виставок («Дні Європи» - Франція,     «Барвиста Україна» - м. Київ,     «Якою бути Україні?»  м. Миколаїв,   «Шешори Подільські» - с. Воробіївка, «Країна Мрій» - м. Київ «Асоціація українців Кастельйону та провінції «Калина»» (CastellondelaPlana, Іспанія), пленер  гончарів «Освячені горном» - с. Бубнівка Гайсинського району і багато ін.).

У 2006 - 2010 роках Вікторія Ніколаєва передавала любов до глини вже своїм учням у Вінницькому міському Палаці дітей та юнацтва, де працювала  керівником гуртка «Кераміка і гончарство» (один із її учнів – Михайло Діденко став президентським степендіатом від Вінниччини, як молодий майстер гончарного мистецтва  у 2015 р.).

Нині  Вікторія Володимирівна є знаною майстринею, яка має свою власну майстерню, її керамічні  роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Франції, Польщі, Німеччини, Канади, Португалії, Іспанії, Ізраїлі, Бельгії, Литви.

В даний час майстриня працює над відтворенням старовинних зразків подільської кераміки. Зокрема відтворено старовинні зразки барських, шаргородських, бережанських, смотрицьких, майдан-бобринських, дибинецьких та бубнівських мисок.

Всього в експозиції представлено 124 керамічні вироби. 


Date   Опубліковано: 2017-09-14    Інші Виставки