«А ми тую козацькую славу збережемо»

«А ми тую козацькую славу збережемо»

Вінницький обласний центр народної творчості влаштував виставку образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «А ми тую козацькую славу збережемо»,  присвячену Дню Українського козацтва.

Виставка відкриває перед нами дивний і неповторний світ  мистецтва художників та народних майстрів  Вінниччини, який повертає  наш погляд у глибочінь віків,  в добу українського козацтва.

Тема козацтва завжди була поштовхом до творчості для багатьох художників та народних майстрів  і сьогодні вона не втратила своєї актуальності, адже саме ця тема  є утвердженням патріотизму, відродження історико-культурної спадщини українського народу, сили й величі  його духу.

Основу виставки «А ми тую козацькую славу збережемо» складають 20 художніх творів на козацьку тематику, різних за стилем, жанром та технікою виконання, таких відомих далеко за межами нашого міста митців, членів Вінницької організації Національної спілки художників України та членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України, як заслужений діяч мистецтв Леонтій Гринюк, народний художника України Михайло Чорний, заслужені майстри народної творчості України Іван Горобчук та Василь Слободянюк, художники Михайло Бабій, Юрій Кізімов,  Михайло Мігрін, Микола Бондар, Іван Грищук, Василь Шпак, Олександр Свіргун.

Також виразно представлений на виставці  такий вид народної творчості, як  різьба по дереву, зокрема роботи на козацьку тематику Юрія Дяченка, Володимира Купчишина, Володимира Танцюри, Петра Пипи.

Скрашують виставку  і гончарні вироби  Сергія Погонця з села Крищенці Тульчинського району.


Date   Опубліковано: 2011-10-17    Інші Виставки