"А ми тую козацькую славу збережемо" обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

,,А ми тую козацькую славу збережемо

обласна виставка  образотворчого

та декоративно-прикладного мистецтва

 

                                                                                         13.10– 10.11.2020 р.                                                                                  

                                                                                         Світлиця ОЦНТ  

           

Відзначаючи День українського козацтва, в нашій Світлиці традиційно вже 156-й рок поспіль відкрилася виставка образотворчого  мистецтва «А ми тую козацькую славу збережемо», нинішня експозиція якої складається  з народних картинок «Козак Мамай» 11-ти митців Вінниччини.

В українському народному малярстві картина із зображенням козака з кобзою посідає визначне місце, адже  в його постаті криється таємничий дух козацтва. У цьому образі знайшла відображення визвольна боротьба українського народу. Починаючи з ХVІІІ і до кінця ХІХ століть, цей сюжет був найбільш поширеним на території України, його зображали на кахлях, скринях, на дверях, вуликах, але найчастіше – на полотні. Образ козака-кобзаря є уособленням  воїна, захисника Батьківщини і, в той же час, виконавця дум та пісень про бойові походи та життя козаків, він був символом як фізичної, так і духовної сили українського козацтва.  В усі часи наш народ ототожнював цей образ з улюбленими героями – Іваном Гонтою, Данилом Нечаєм, Семеном Палієм, Максимом Залізняком та іншими відомими своєю відвагою представників козацтва.

 В експозиції виставки нараховується 23 роботи, об’єднаних темою народної картини «Козак Мамай» таких відомих митців Вінниччини, як:   заслужені майстри народної творчості України Іван Горобчук та Василь Слободянюк (м.Вінниця);  художники – Олександр Свіргун (смт.Стрижавка Вінницького району); Олександр Пелешко, Ігор Майструк, Володимир Оврах, Сергій Бонашко, Микола Луцький (м.Вінниця); Сергій Бугай (с.Човновиця Оратівського району); майстер різьби по дереву Володимир Купчишин  (м.Вінниця). А також робота, світлої пам’яті, Олександра  Ковальчука - заслуженого художника України, з колекції  Вячеслава Постернака (м.Вінниця). 

 Всі художники по різному інтерпретують образ Козака Мамая, який впродовж багатовікової історії України є уособленням славного українського козацтва.   


Date   Опубліковано: 2020-10-16    Інші Виставки