Персональна виставка Юрія Дяченка

Персональна виставка Юрія Дяченка

З нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка 4 березня 2019 року о 14.00 відбулось відкриття традиційної тематичної виставки «Шевченко в народному мистецтві». В цьому році це була персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Юрія Дяченка, майстра різьби по дереву, в доробку якого є велика кількість барельєфних картин, що розкривають феномен кобзарства та поезії Тараса Шевченка,

Дяченко Юрій Олександрович народився 26 квітня 1954 року в місті Гайсині. Закінчивши Вінницький медичний інститут ім М.Пирогова (1977 р.), працює лікарем-невропатологом в Гайсинській центральній  лікарні.

Різьбою по дереву Юрій Дяченко займається з юних років. Залюблений у народну творчість, здобував професійні знання з образотворчого мистецтва в Московському заочному народному університеті ім. Н.Крупської (1984-1989 рр.).

Сьогодні Дяченко Ю.О. відомий на Вінниччині і за її межами майстер з різьби по дереву, який працює в жанрі найскладнішої плоско-рельєфної та горель-єфної техніки,  член Національних спілок: художників України (з 1999 р.) та майстрів народного мистецтва України (з 2003р.).

В своїй творчості митець уміло використовує природні якості матеріалу, з якого творить самобутні вироби, що вражають високою технікою художнього виконання, композиційною новизною та завершеністю. Його твори, в яких майстер вдало поєднує релігійність з українською народною тематикою, відзначаються художньою витонченістю і національним колоритом.  За роки своєї творчої діяльності Юрій Дяченко створив велику кількість картин в горельєфній техніці різьблення. У його творчому  доробку нараховується понад 700 робіт, велика кількість яких   присвячені шевченкіані, а також темі українського козацтва (серія  «Гетьмани України») та християнській тематиці.    

Роботи Юрія Дяченка завжди є окрасою  всеукраїнських, обласних та районних виставок. Крім того Юрій Олександрович бере активну участь у міжнародних та всеукраїнських форумах, конференціях і фестивалях. Його роботи зберігаються у приватних колекціях та музейних збірках в Україні, Німеччині, Ізраїлі і Голландії.  Ім’я  Дяченка Юрія Олександровича  занесене до «Сучасної енциклопедії ХХ-ХХІ ст.».  

В нашій Світлиці  майстер  презентує вже третю свою персональну виставку. В експозицію нинішньої виставки увійшли  картини, створені  за мотивами  поезії нашого Великого Кобзаря.

Всього на виставці представлено 29 різьблених картин («Юний Т.Г.Шевченко», «Лірник», «Варнак», «Бандурист», «Перебендя», «Рано-вранці новобранці» та ін.).


Date   Опубліковано: 2019-03-04    Інші Виставки