Рушникова доля Галини Данилюк

Рушникова доля Галини Данилюк

У Світлиці ОЦНТ відкрилась персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Галини Іванівни Данилюк «Рушникова доля, вишита з любов’ю» з нагоди 75-річчя від дня народження.

Галина Іванівна Данилюк – знана вишивальниця, заслужений майстер народної творчості України. Народилася 24 січня 1940 року в селі Лопатин Козятинського району. Першою вчителькою у Галини Данилюк була мама. Вона навчила і жити, і Бога любити, і вишивати. Після закінчення семирічки у 1955 р., не маючи можливості навчатися далі, розпочала трудову діяльність в артілі «Художекспорт» (згодом «Вінничанка»). Закінчивши без відриву від виробництва Київський технікум легкої промисловості, Галина Іванівна пропрацювала на фабриці «Вінничанка» творчим майстром 44 роки. За ці роки вона створила більше 200 малюнків, які були затверджені Художньою Радою «Укрхудожпрому» в Києві і рекомендовані до серійного випуску. Крім улюбленої роботи Данилюк Г.І. завжди займала активну життєву позицію (1963 р. і 1967 роках обиралася депутатом Вінницької міської Ради депутатів трудящих.)

В 90-ті роки була прийнята до Національної спілки майстрів народного мистецтва України і при обласному осередку НСМНМУ очолювала курси з ручної традиційної вишивки. Майже всі її учениці стали гарними вишивальницями. Сьогодні вони самі – викладачі і навчають мистецтву вишивання молоде покоління у Вінниці, Жмеринці, Калинівці, Козятині, Липовці, Погребищі, Шаргороді та в інших містах. Сама ж майстриня володіє 50-ма техніками ручної вишивки, надаючи перевагу качалковій гладі, яка є найскладнішою і найкрасивішою.

Галина Іванівна не просто вишивальниця. Вона – творець. Адже малюнки для своїх робіт створює сама, вибираючи коженого разу актуальну за часом тему. Зокрема, її рушники «Дерево життя», «Наша історія», «Не вернулись хлопці із Афгану» несуть історичну правду про життя українського народу в минулому і в сьогоденні. Варто зауважити, що крім ручної вишивки, Данилюк Г.І. довершено володіє і машинною вишивкою. За допомогою швейної машинки вона створює чудові панно в техніці аплікація та вишиває картини.

Галина Данилюк активна учасниця обласних та всеукраїнських виставок. Її роботи «Пам’ять», «Урожай», «Подільське весілля» зберігаються у Державному музеї Т.Г.Шевченка у Каневі.

За вагомий особистий внесок у розвиток традиційної подільської вишивки та високу майстерність вишивання у 2007 році Галина Іванівна Данилюк була удостоєна високого звання «Заслужений майстер народної творчості України». Тож не випадково автором ескізу Подільського рушника обласної культурно-мистецької акції «Вишивана доля Вінниччини», що проходила з березня по серпень 2009 року у цій Світлиці, була наша шановна Галина Іванівна Данилюк.

Нинішня персональна виставка знаної майстрині приурочена її славному 75-річному ювілею.

В експозиції виставки представлено 39 робіт (15 рушників, 12 картин, 12 панно). Всі роботи виконані майстерно і з великою любов’ю до рідної землі, людей і життя. Серед них такі рушники, як: «Родовід», «Небесний храм», «Берегиня»; панно «Матінка земля», «Вічна Україна» «Веселкова писанка», картини «Світове дерево», «Неопалена купина», «Із глибини віків» та ін.

Створюючи роботи під такими назвами, вишивальниця несе на алтар української незалежності і свою невтомну працю, і свою невичерпну енергію любові.

Тож побажаймо нашій берегині народної вишивки аби її невтомні руки вимережили ще не один десяток сонячних рушників.


Date   Опубліковано: 2015-01-28    Інші Виставки