Обласне свято фольклору ім.Гната Танцюри – 2014

Обласне свято фольклору ім.Гната Танцюри – 2014

У селі Зятківцях Гайсинського району відбулося традиційне обласне свято фольклору ім.Гната Танцюри.  Цьогорічна тема свята – «Тернова хустка – оберіг роду».

Особливо яскравим  було оформлення сцени, прилеглої території до Зятківецького СБК, працювало містечко майстрів та виставкові світлиці територіальних громад Гайсинщини. На святі також представив виставку старовинних хусток Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Свято відкрили керівники області та  району, які після урочистого відкриття, поклали квіти до стели «Народній пісні жити» в селі Зятківці.

В концертній програмі свята взяли участь 26 колективів та  6 виконавців української народної пісні з 17 районів області,  міста Вінниці. Особливо тепло сприймали глядачі виступ   гостей свята – фольклорного гурту «Юнона»  з міста Донецька.

 В рамках свята також відбулись  два дефіле-представлення традиційної хустки, а саме: пов’язування хустки на Гайсинщині  та  демонстрація старовинних хусток  з 17-ти районів області.

 Всі учасники концерту свята продемонстрували високий виконавський рівень та різноманіття українських народних пісень і пісень про хустку.

 За збереження автентичної  манери виконання,  традиційного костюма та високий рівень виконавської майстерності, а також  за підсумками активної участі та здобуття перемог на міжнародних та всеукраїнських фестивалях-конкурсах з фольклору володарем перехідного призу ім. Г.Танцюри визнано народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Бирлівського СБК  Бершадського району (керівник Юрій Уманський).

Всі колективи-учасники та окремі виконавці нагороджені дипломами управління культури і туризму облдержадміністрації та обласного центру народної творчості.

 Учасницям дефіле «Представлення хустки» вручено подяки.


Date   Опубліковано: 2014-06-16    Інші Виставки