Обласне свято обрядових хлібів та дідухів "Народу вічний оберіг"

Обласне свято обрядових хлібів та дідухів

19 серпня 2020 року в с.Білопілля Козятинського району КЗ "Музей хліба" відбулося проведення обласного свята обрядових хлібів та дідухів

19 серпня 2020 року, в день великого свята Преображення Господнього в селі Білопілля Козятинського району у Музеї хліба відбулося VІІ обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг». 

Гостинна білопільська земля знову приймала гостей з району та області на святі, яке було приурочене 29-й річниці Незалежності України.

У відкритті свята взяли участь начальник управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Ольга Дернова, директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, депутати обласної та районної рад, керівники сільськогосподарських підприємств Козятинщини, голови територіальних громад району, представники ЗМІ.

У святі взяли участь 11 територіальних громад.    Виставкові світлиці кожної громади  представили багато дідухів, виготовлених  з цілющих трав та зернових культур, обрядових хлібів, короваїв, іншої традиційної випічки, яку випікали господині до релігійних та народних свят, вироби майстрів народної творчості територіальних громад Козятинського району.  

В рамках свята працювали й інші локації: «Сузір’я митців», де  кращі майстри-умільці народних промислів проводили майстер-класи для всіх бажаючих та продавали свої вироби; «Медові соти» - де господарювали бджолярі-пасічники з різноманітною медовою продукцією.

Святкового настрою гостям додавали виступи аматорських колективів з РБК та закладів культури району. У концертній програмі взяли участь 32 колективи та окремі виконавці.

В рамках свята відбувався огляд виставкових світлиць, що брали участь в обласному святі.

За підсумками огляду учасників свята було відзначено Дипломами управління культури і мистецтв Вінницької ОДА та обласного Центру народної творчості у таких номінаціях:

- За збереження хлібних традицій - ПАТ «Козятинхліб», м.Козятин;

- Кращий народний майстер – Слюсаренко Євгенія Леонідівна, с.Жежелів та Пилипчук Надія Миколаївна с.Широка Гребля;

- Кращий дідух – колектив Флоріанівського сільського Будинку культури, а також Осіпчук Надія Миколаївна із с.Гурівці Глуховецької ОТГ;

- Кращий коровай – Махаринецький сільський Будинок культури (майстриня Василюк Наталія Вікторівна) та Вернигородоцький сільський Будинок культури;

- Краща виставкова світлиця – клубні заклади сіл Білопілля та Селище та Махнівська територіальна громада;

- Найсмачніша обрядова випічка – Кашперівський сільський клуб та заклади культури Пузирківської сільської ради.

Також було вручено подяки організаторів свята – директора КЗ «Музей Хліба» Сергія Рибачука та начальника відділу культури, туризму та спорту райдержадміністрації Володимира Воронова.

Ведуча свята – Тетяна Мар’янчик.

В рамках свята обрядових хлібів та дідухів проводився обласний онлайн конкурс «Дідух – української родини оберіг», на який фото та відео своїх дідухів представили білше 80 майстрів.

 

     


Date   Опубліковано: 2020-08-20    Інші Виставки