"Мамину сорочку пригорну до серця" в с. Клембівка

У селі Клембівка Ямпільського району відбувся восьмий обласний фестиваль «Мамину сорочку пригорну до серця».

На святковий захід були запрошені перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська, депутати обласної ради Степан Шимко та Григорій Зозуля, голова Ямпільської районної ради Сергій Гаджук, заступник голови райдержадміністрації Михайло Труба, заступник голови Томашпільської районної ради Лариса Нароган, заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець, голова Вінницької обласної громадської організації «Україна - Польща - Німеччина» Сергій Татусяк.

В кінці серпня вже восьмий рік підряд з'їхалися в Клембівку митці з різних куточків області, з Ямпільського, Чернівецького, Жмеринського, Козятинського районів, міст Вінниця, Хмільник, Гайсин, Гнівань, Ладижин. Сільський голова Валентина Зарічна-Бобошко розпочала свято з вітального слова та розповіла про талановитих мешканців села. Серед них заслужений майстер народної вишивки Марія Савчинська, художниця Тетяна Дедова, митці Віктор та Євдокія Крижанівські, різьбяр Григорій Охрімов, художник-реставратор Віктор Ткач і художниця по розробці малюнку та вишивок Галина Віннік-Лялька. По її малюнку була вишита блуза «Сніг», яка в 1968 році в Лейпцігу завоювала золоту медаль та диплом першого ступеня. В нинішньому році перше місце в Україні здобула робота Владислави Колісник. Згадала очільниця села і художника, лауреата Шевченківської премії Віктора Наконечного, на честь якого названа центральна вулиця села.

Від імені облдержадміністрації та обласної ради подяками нагородили засновників фестивалю Мирославу Марченко та Миколу Коржука, художницю-майстриню, яка опанувала найскладнішу техніку «низь» Марію Савчинську.

Святковий концерт подарували місцеві гурти та художні колективи. Свято пройшло в теплій атмосфері шанобливого ставлення до традицій та культури вишивання українських оберегів - сорочок.

 


Date   Опубліковано: 2016-08-20    Інші Виставки