Фольклорний колектив «Калина» Кудіївецького СБК

Фольклорний колектив «Калина»  Кудіївецького СБК

Народний аматорський фольклорний колектив «Калина»

 Кудіївецького СБК Жмеринського району,

керівник Слободянюк Констянтин Павлович

            Більше 500 років існує мальовниче село Кудіївці і завжди у ньому звучить українська пісня. У 1982 році у цьому славному селі був створений фольклорний колектив «Калина». У 2011 році йому присвоєно почесне звання «народний аматорський».

             Своєю піснею учасники колективу висловлюють свою любов до рідного краю, з нею радіють і нею розраджують смуток. Зберегли односельчани не лише  самобутні пісні, а й виконавську манеру.

              Колектив «Калина» - активний учасник районних та обласних свят.   Учасники ІІІ Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка» (м.Вінниця, 2013 р.), регіонального фестивалю борщу (с.Правилівка Оратівського району, 2011 р.), обласного фестивалю народного мистецтва «Одвічна Русава» (с.Стіна Томашпільський район, 2012 р.), обласного мистецького свята «Скарби Поділля» до Дня Незалежності  (с.Воробіївка Немирівського району, 2012 р.). Жодне свято у селі не обходиться без народних пісень у виконанні співачок з «Калини». Щороку на  новорічні свята вони вітають колядками та щедрівками жителів сіл Кудіївці  та Олександрівське.  На Івана Купала біля сільського будинку культури линуть купальські пісні. Незмінні учасники районних свят –  «Вареників» у селі Стодульці, «Прийшов до нас медовий спас» (м.Жмеринка), свята «День Матері», «Свята рушника» та інших районних культурно-мистецьких заходів.   

              Велику підтримку і сприяння у розвитку колективу надає сільський голова Смачний В.В. Нагороджений колектив багатьма відзнаками обласного та районного рівнів. За роки свого існування народний аматорський фольклорний колектив «Калина» здобув прихильність, визнання та любов не тільки в рідних Кудіївцях, а й за його межами.

Інші Виставки