Фольклорний колектив «Зозулята» Гайсинської ДМШ

Фольклорний колектив «Зозулята» Гайсинської ДМШ

Зразковий аматорський фольклорний колектив «Зозулята» Гайсинської ДМШ, керівник Грабовська Олеся Юріївна.

           Створений у 1984 році з ініціативи викладача Зозулі Людмили Григорівни. Перша назва колективу була «Червона калина». Спочатку колектив налічував 15 дітей, потім 20, згодом 34 та 6 – троїсті музики. Звання «зразковий аматорський» отримав у 2006 році. Багато випускників закінчили хоровий відділ ДМШ, музичні та педагогічні училища, консерваторії, університети культури і, зберігши любов до народної пісні, несуть її в народ. Це Салган Марина, Король Василь, Семенюк Ірина, Куліш Аліна, Іванова Катерина, Тульчій Світлана та багато інших. 

          І сьогодні учасники колективу «Зозулята» є лауреатами багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів з фольклору. Так, Дарія Захарова та Алла Величко є переможцями багатьох престижних фестивалів-конкурсів у Луцьку, Львові, Харкові. На ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів на приз Г.Танцюри в номінації «Сольний спів» отримали перше місце. А Галина Синьоок в м.Харків на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Берегиня» отримала Гран-прі, медаль та бонус на розвиток музичних здібностей, (3600 гривень), запрошення у Польщу та на гала-концерт у Київ.

           З 2009 року колективом керує викладач хорових дисциплін музичної школи Колосовська Світлана Миколаївна. Ансамбль «Зозулята» - активний учасник театралізованих свят «Святого Миколая», «Андрія», «Зустріч весни» та «Івана Купала», співає колядки та щедрівки. Відтворює народні пісні, обряди, записані Гнатом Танцюрою від співачки Явдохи Зуїхи. У 2013 році «Зозулята» вибороли перехідний приз Гната Танцюри на обласному святі фольклору. Колектив нагороджений багатьма дипломами управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації та обласного центру народної творчості.

Інші Виставки