Фольклорний колектив «Перевесло» Куманівецького СБК Хмільницького району

Фольклорний колектив «Перевесло» Куманівецького СБК Хмільницького району

         Створений у 1986 році Ганною Степанівною Луговацькою, випускницею Тульчинського училища культури, яка записувала пісні, збирала , вивчала народні свята, обряди і втілювали їх на сцені. У 2013 році Ганна Степанівна пішла на заслужений відпочинок, а керівником стала Тетяна Околодько, учасниця колективу з 22-річним стажем. В репертуарі понад 100 піень.

         Тетяна Василівна також працює над відродженням старовинних народних звичаїв та обрядів, таких як: «Весілля», «Проводив рекрути», «Калита», «Андрія», «Івана Купала». Неодноразово  виступав у містах – Хмільник, Вінниця, Гайсин, Старі Прилуки. В репертуарі нараховується до 200 пісень. За творчі досягнення колектив двічі був занесений на районну Дошку пошани (2005, 2016 р.р.). В колективі співає постійний учасник, вишивальниця  Марія Присяжна, яка неодноразово побувала зі своїми роботами у Вінниці.

         Колектив з року в рік відзначає як народні свята, так і державні. Виступає до Дня Перемоги, Дня Незалежності, виведення військ з Афганістану, літературно-мистецькі заходи до народження Т.Шевченка, Дня Матері, Дня учителя та ін.

         Нагороджений дипломами, подяками, грамотами, цінними подарунками різних рівнів та подякою Верховної Ради України за відродження та популяризацію національної культури (2016 р.). Про роботу «Перевесла» писалося на сторінках районної газети «Життєві обрії», «13 округ» та «Хмільник-реклама».

Інші Виставки