Виставка гобеленів молодого Вінницького художника Анатолія Гайструка

Виставка гобеленів молодого Вінницького художника Анатолія Гайструка

22 січня 2020 року у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття виставки гобеленів молодого Вінницького художника Анатолія Гайструка

Сьогодні творчість Анатолія Гайструка відома не тільки в Україні, а й за її межами. Народившись та сформувавшись в добу Незалежності, він вбачає свою мистецьку місію не лише у збереженні й продовженні національно-культурних традицій власного народу, але й у високій громадянській відповідальності, створенні культурного продукту, актуального у справі утвердження миру та взаєморозуміння на нашій землі, зміцнення зв’язків України зі світом через мистецтво.
Персональна виставка гобеленів «Повернення» Анатолія Гайструка присвячується Дню Соборності України, святу, в якому втілились споконвічні мрії українців про державність, єдність, свободу і незалежність. Разом з тим виставка присвячується українським політичним та військовим бранцям Росії – і тим, хто вже повернувся з полону, і тим, хто не втрачає надії знову ступити на рідну землю. Втім, символічна назва виставки в контексті творчості самого художника набуває більш особистого звучання, адже вона – перша після декількох років мовчання молодого майстра. Після презентації за кордоном у 2014 році двох потужних проектів художника: «Україна-Польща. Перехрестя» у польських містах Кельце, Плоцьк, Кєнтшин, Ольштин, Гурово Ілавецьке та «Омріяна великим Кобзарем» до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у Культурно – інформаційному центрі Посольства України у Франції, експонати обох виставок не вдалося повернути до України. Деякі з цих робіт вже були знані в українському культурному середовищі, інші, переважно гобелени, створювалась спеціально для виставок, і український глядач ще з ними не знайомий. Близько п’яти років перебували живописні, графічні та текстильні твори за межами країни, що блокувало подальшу виставкову діяльність автора та позбавляло українського глядача можливості їх побачити.
Повернення робіт в Україну у 2019 р. стало можливим завдяки спільним зусиллям різних інституцій – Міністерства закордонних справ України, Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, Культурно – інформаційного центру Посольства України у Франції, Української Паризької Школи, Комплексу шкіл з українською мовою навчання в Гурово Ілавецькому, Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницького обласного центру народної творчості, Вінницького обласного краєзнавчого музею, керівництву яких Анатолій Гайструк висловлює найщирішу подяку.
До експозиції нинішньої виставки увійшло 12 гобеленів. Серед зображень виділяється цикл з мотивом Дерева життя, стилістично спільний для обох проектів, та близька до нього «Вишиванка долі» з проекту «Омріяна великим Кобзарем». В останній роботі Анатолію вбачається символ шевченківської України, яку поет бачив як велику родину, «сім’ю вольну, нову». В гобеленах зі стилізованими рослинними мотивами – «Польські квіти», «Дивне цвітіння», «Золото землі» оспівується природа як сила і джерело енергії, що веде людину до прозріння та духовного оновлення. Гармонійна ритмічна організація абстрактних гобеленів «Шлях крізь віки» та «Точки перетину» втілює сподівання на повернення людської свідомості з полону низьких бажань і здатність мирного співіснування різних народів на нашій планеті. В цілому структура гобеленів - чітка, впорядкована - несе в собі ідею спокою, миру та злагоди, підсилюючи змістовність кожного з них. У мозаїці традиційних та модернових технічних прийомів, стародавніх та сучасних мотивів, у розмаїтті кольорових сполучень немов вирує життєдайна енергія творіння.


Виставка працюватиме до 12 лютого 2020 року.



Date   Опубліковано: 2020-01-23    



Інші Виставки