«Великодня писанка» 2017

«Великодня писанка» 2017

11 квітня в Світлиці ОЦНТ відбулось відкриття виставки "Великодня писанка" 
«Писанка» - це древній дивовижний витвір народного мистецтва, який символізує народження нового життя. З глибини сивих тисячоліть вона промовляє до нас таємничими солярними знаками й символами, які ми маємо прочитати, примножити і передати своїм нащадкам. Отож відрадно, що упродовж останнього десятиліття відродженням традиційної писанки займається багато майстринь, заохочуючи до цієї благородної справи дітей і молодь. 
Експозиція нинішньої виставки об’єднує в собі понад 250 робіт, як вже відомих так і починаючих писанкарок Вінниччини, а також майстрів з інших видів народного мистецтва, які представили свої твори на великодню тематику.
Вінничани познайомляться з писанками - Оксани Городинської, Людмили Сорочинської, Лесі Паладійчук, Регіни Трейгер, Анни Пахненко, Тетяни Яковенко (м.Могилів-Подільський); Людмили Альошкіної, Людмили Канапич, Марії Бухонець і Людмили Літвінової (Чернівецький район); Ольги Козачук (смт.Томашпіль); Лариси Смашнюк (с.Радівка Калинівського району); Сергія Бугая (с.Човновиця Оратівського району): Вікторії Кушніренко (с. Лука-Милешківська Вінницького р-ну); Світлани Малої (м. Тульчин); Тетяни Пірус, Світлани Луценко, Марини Юрченко (м. Вінниця); Інни Громової (м. Хмільник), Наталі Шевчук (смт.Чечельник); Олени Бадяки, Анни Додрянської та Галини Хитрук (Гайсинський район); Надії Погребняк (с.Жван Муровакуриловецького району). А також з писанками Оратівського і Погребищенського районів, представленими їх музеями та учасників гуртка «Берегиня» Жмеринського РБК. Разом з тим наших відвідувачів порадують своєю довершеністю шкрябанки Тетяни Мороховець (м.Могилів-Подільський). Керамічні писанки та інші вироби з глини на виставку представили - Вікторія Ніколаєва, Людмила Філінська, Михайло Діденко та Людмила Бурдейна (м.Вінниця), Володимир Слубський (с.Довжок Ямпільського району). Картини на великодню тематику представили майстри народного малярства, живопису, декоративного розпису та малярства на склі – Іван Горобчук, Олександр Пелешко, Ірина Кравченко, Мар’яна Сілагіна Тетяна Рихліцька, Ірина Угринчук (м.Вінниця); Федір Ущаповський (смт.Піщанка); Світлана Семенюк (смт.Муровані Курилівці), а також юні художники зразкових аматорських студій образотворчого мистецтва Клембівської ДМШ Ямпільського районів, Могилів-Подільського МБНТ та художніх відділів Станілавчицької ДМШ Жмеринського району, Тульчинської ДМШ, Вінницької ДМШ №2 і Крижопільської ШЕВ. Витинанки з писанковими символами і сакральними знаками представили Анастасія Фоміна, Ліна Концевич та Анастасія Філінська (м.Вінниця), художнє випилювання – Альберт Логінов (м.Вінниця), великодні кошики представили майстриня рогозоплетіння Надія Іщенко (с.Писарівка Вінницького району) і коровайниця Галина Мельник (с.Подільське Жмеринського району). Прикрашають експозицію – великодня композиція «Писанкове дерево» Ірини Савчук (м.Вінниця) та вишиті роботи Галини Данилюк (м.Вінниця) і зразкової аматорської студії «Гостина» Сосонського РБК Вінницького району і великодні вінки працівників Шаргородського музею та Липовецької центральної районної бібліотеки.
Виставка триватиме до 24 квітня, встигніть відвідати!


Date   Опубліковано: 2017-04-12    Інші Виставки