Виставка В.Слободянюка в Національній Спілці майстрів народного мистецтва

Виставка В.Слободянюка в Національній Спілці майстрів народного мистецтва

В Національній Спілці майстрів народного мистецтва України в Києві відбулась персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Василя Слободянюка. В експозиції було представлено роботи в жанрі малярства, різьби по дереву та витинанки.

Василь Іванович Слободянюк народився  2 квітня 1950 року в селі Пагурці Вінницької області. В доробку майстра нараховується  декілька сотень творів, які відзначаються красою, композиційною довершеністю і смаком, вдалим поєднанням традиційної символіки з тематичними мотивами, гармонією колориту З 1983 року він є активним учасником обласних, регіональних та Всеукраїнських  виставок.

В Національній спілці нашого земляка представляв голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген  Шевченко, котрий дав  високу оцінку творчості Слободянюка.

На відкритті виставки були присутніми народні майстри Києва, з якими Слободянюка пов’язує багаторічна дружба. А серед них – і неперевершений майстер ручного ткацтва Степан Ганжа,  який   щиро порадів  успіху друга-земляка.

Василь Слободянюк пройшов складний шлях пошуків і творчих знахідок, осягнувши високі філософські мотиви, алегоричні узагальнення задля розкриття біблейської тематики. Своєю творчістю він довів, що є глибоко народним художником, захисником і відроджувачем традицій, обережним новатором у живописному малярстві.

За плечима митця тридцятирічна багатогранна робота не лише як художника і різьбяра, але й як скульптора-каменотеса  та майстра витинанки.

Суто філософською глибиною і суто індивідуальним метафоричним вирішенням теми вражають роботи «Весілля», «Кохання  гетьмана», «Покрова», «Козацькі Охоронці», виконаних олією на полотні. Не кожному під силу знайти монументальне вирішення тем, котрі вражають, дивують, кличуть до роздумів.


Date   Опубліковано: 2013-01-17    Інші Виставки