Шевченко в народному мистецтві-2012

Шевченко в народному мистецтві-2012

В березневі дні, коли українці вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка, у Світлиці ОЦНТ  проводиться виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Шевченко в народному мистецтві». І оскільки вона стала традиційною, то вже склалося певне коло народних майстрів Вінниччини,  які готуються до неї заздалегідь.  Поштовхом до творчості  для багатьох митців є поезія і живопис Т.Г.Шевченка.  Перечитуючи його безсмертні  твори, які й сьогодні не втратили своєї актуальності, гортаючи альбоми з репродукціями живописних і графічних робіт, кожна творча особистість  відчуває силу й велич його духу, що дає наснагу.

У нинішній виставці беруть участь майстри з багатьох районів нашої області, а саме: Бершадського, Вінницького, Гайсинського, Жмеринського, Липовецького, Оратівського, Погребищенського, Тиврівського, Теплицького, Хмільницького, Чернівецького, Ямпіль-ського районів та міст Вінниці і Могилів-Подільського. Всього в експозиції виставки представлено більше 100 робіт 32-х майстрів Вінниччини.

Народне малярство представлене творами, як постійних учасників наших виставок, так і зовсім юних митців – вихованців зразкової аматорської студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Клембівської ДМШ і студії образотворчого мистецтва Станіславчицької ДМШ Жмеринського району.

Багата експозиція виставки і на картини горельєфного різьблення за мотивами творів Т.Г.Шевченка, таких знаних майстрів з різьби по дереву, як Володимир Купчишин (м.Вінниця), Петро Пипа (с.Андрушівка Погребищенського р-ну), Юрій Дяченко (м.Гайсин), Віктор Півторак (с. Березівка Чернівецького р-ну).

Як завжди, окрасою виставки є вишивані роботи Галини Данилюк (м.Вінниця), Тетяни Кравець (с.Баланівка Бершадського р-ну), Галини Очеретної (смт Тиврів), Ольги Басюк (смт Погребище), Станіслава Шагуріна (м.Гайсин), Марини Ковби (с.Іванька Липовецького р- ну) та Раїси Гарбуз (смт Теплик).

Витинанки на виставку представили Ліна Концевич (м.Вінниця), Дмитро Власійчук (м.Хмільник), Сергій Агафонов (смт. Оратів). Вперше презентували на Шевченківську виставку свої роботи вінницькі майстри Олександр Крутих  (художнє випилювання) та Зоя Верхова (текстильна лялька). Також представили свої роботи учні художнього відділу Вінницької ДМШ №2 (клас викладача Оксани Верхової-Єднак) та учасники зразкової аматорської студії декоративно-прикладного мистецтва «Гостина» Сосонського СБК Вінницького району (керівник Світлана Остапенко).

Довершують експозицію виставки дерев’яний мисник з керамічними виробами, що нагадують побут українського народу шевченківських часів. Це роботи різьбяра Василя Слободянюка (м.Вінниця) та гончарів Тетяни Шпак (с.Бубнівка Гайсинського р-ну) і Сергія Погонця (с. Крищинці Тульчинського р-ну).

Тож бажаємо шанувальникам народного мистецтва цікавої подорожі у світ Великого Кобзаря через призму погляду сучасних народних майстрів Вінниччини.


Date   Опубліковано: 2012-04-17    Інші Виставки