Виставка «Шевченко в народному мистецтві-2016»

Виставка «Шевченко в народному мистецтві-2016»

    В березневі дні, коли прогресивні українці в усьому світі вшановують пам'ять Тараса Григоровича Шевченка, відзначаючи день народження  Великого українського кобзаря, у Світлиці ОЦНТ вже багато років поспіль відкривається виставка «Шевченко в народному мистецтві». Оскільки виставка стала традиційною, є певне коло народних майстрів, знаних і юних художників, які готуються до неї заздалегідь.   

В експозиції нинішньої виставки, з нагоди 202-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, представлено понад 80 робіт від 48 учасників.

Народне малярство та живопис представлені картинами: Івана Горобчука, Федора Панчука, Олександра Пелешка, Ірини Кравченко (м.Вінниця); Василя Рижого (м.Ладижин); Людмили Сорочинської, Тетяни Мороховець, Анни Гопіної (м.Могилів-Подільський); Тетяни Дєдової (с.Клембівка Ямпільського р-ну); Людмили Волчинець (смт.Крижопіль); Любові Бурлаки (с.Демівка Чечельницького району); Андрія Голобородова (с.Громадське Літинського р-ну).

Багато робіт представили юні художники Вінниччини, а саме: Денис Черниш, Ангеліна Чиж, Сергій Гаспарян, Катерина Максимишина, Аліна Навалішина (Тульчинське училище культури); Єлізавета Мельник і Наталія Разінкіна (Вінницький будівельно-архітектурний коледж); Дмитро Турченюк, Анна Панаскевич, Марія Литвинюк і Вікторія Ряба (Хмільницька ШЕВ); Оксана Яцентюк (зразкова студія дизайну і прикладного мистецтва Могилів-Подільського БНТ); Дар’я Капуста, Вероніка Оліх (Вінницька ДМШ №2) та Ігор Підлубний, Богдана Романюк, Ілля Вішньов, Юлія Михалко і Катерина Огороднік із Шаргородщини.

На ряду з живописними картинами на виставці багато представлено вишитих робіт, зокрема, це портрети Т.Г.Шевченка – Віри Граєвської (с.Уладівка Літинського р-ну), Валентини Сандульської (с.Пороги Ямпільського р-ну), Галини Шрамко (м.Немирів), Анастасії Юрченко (с.Попівка Липовецького р-ну) та Ольги Басюк (м.Погребище); рушники –  Марії Гоцуляк і Надії Скавронської (м.Моголів-Подільський), Ірини Любарець та Олени Римар (смт.Турбів Липовецького р-ну).

           Різьба по дереву на виставці представлена картинами горельєфного різьблення Юрія Дяченка (м.Гайсин) та вирізьбленими на деревині сюжетними композиціями Петра Пипи (с.Андрушівка Погребищенського району).

            Витинанки на виставку представили Дмитро Власійчук (м.Хмільник); Регіна Трейгер і Вікторія Григораш (м.Могилів-Подільський).

Експозицію виставки доповнюють керамічні роботи Михайла Діденка та  декоративний розпис Наталії Філатової (м.Вінниця).

 Вінничани познайомляться також з роботами, виконаними в такій цікавій техніці, як гільєшировання (випалювання на тканині), які представила Ірина Черній (с.Росоша Липовецького р-ну).

  


Date   Опубліковано: 2016-03-09    Інші Виставки