Обласна виставка народного мистецтва "Різдвяне диво" тема: "Ангели в міфології українського народу"

Обласна виставка народного мистецтва

„Р і з д в я н е д и в о” обласна виставка народного мистецтва

(тема: «Ангели в міфології українського народу»)

17 грудня 2021 року  у світлиці ОЦНТ відбулося online відкриття традиційної обласної виставки творів різдвяної тематики майстрів Вінниччини.

Вже традиційно перед новорічно-різдвяними святами наша виставкова Світлиця прибирається у дивотвори талановитих подільських умільців, які заздалегідь готуються до щорічної обласної виставки „Різдвяне диво”.

Не порушуючи традиції в переддень Дня Святого Миколая, ми і цього року відкриємо різдвяну виставку, експозиція якої складається не просто з робіт на новорічно-різдвяну тематику, а й з творів з зображенням ангелів, адже міфологія українського народу багата на ці прекрасні образи, які на різдвяні свята приносять дітям багато радісних сюрпризів. Отож наш ОЦНТ наповнився духом різдвяної радості, світла і доброти.

Основою експозиції нинішньої виставки „Різдвяне диво» є не тільки картини народного малярства та живопису, але й великі мережані витинанки, в різдвяних сюжетах яких завжди присутні ангели з дзвониками, з чарівними паличками тощо. Саме вони надають експозиції виставки святкової казковості, яка відчувається і дітьми і дорослими. Ці чудові мережані сюжети створили неперевершені майстрині витинанки Оксана Городинська (м.Могилів-Подільський) та Ліна Концевич (м.Вінниця), а також Інна Громова Ольга Аврамчук, Вікторія Ковальчук (м.Хмільник) та Юлія Коновалова (м. Погребище);

Атмосферу зимової казки створили картини майстрів живопису та народного малярства («Колядники»,«Різдвяні янголи», «Знами Святий Миколай, «Діяння Святого Миколая, «Засвідчила зірка» «Зимовий день», «Янгольска пісня» , «Миколаївська ценрква» та ін.) Івана Горобчука, Івана Грищука, Ірина Кравченко, Миколи Бондаря, Людмили Бондар, Володимира Овраха, Валентини Матієнко (м.Вінниця); Людмили Сорочинської та Юрія Кафарського (м.Могилів-Подільський); Сергія Бугая (с.Човновиця Оратівської ОТГ); Олександра Довганя (м. Тульчин); Ольги Вітковської (с.Хиженці Вінницької ОТГ); Лілії Гудзь (с.Клембівка Ямпільської ОТГ); Тамари Колесник (м.Іллінці); Олександра Іщенко та вишита картина Галини Чуйко (с. Бохоники Агрономічної ОТГ). Тематичні графічні картинки представили вихованці студії «Арт-скриня» - Анна Павлюк, Софія Скалдуцька та Олександр Іванченко. А керівник студії Ірина Шостак-Орлова презентувала на виставку неперевершену текстильну роботу під назвою «Відірватись від землі».

Талановиті вінницькі майстрині декоративного розпису Ірина Угринчук, Наталя Луценко та її учениця Аліна Остроус своїми роботами також приєдналися до створення різдвяної казки. Так само свої прекрасні роботи горельєфного різьблення представили на виставку заслужені майстри народної творчості України Василь Слободянюк (м.Вінниця) та Юрій Дяченко (м.Гайсин).

Доповнили різдвяну казку своїми роботами – майстрині-лялькарки Ірина Трибульська та Ольга Циба-Уладовська, майстер випилювання по дереву Альберт Логінов, майстриня соломоплетіння Галина Чадюк та майстриня флористики Наталія Бойко (м. Вінниця).

Ну і звичайно ж в експозиції виставки є «Вертеп», виготовлений учнями художнього відділу Вінницької ДМШ №2 (викладач - Марина Юрченко).

Всього в експозиції нинішньої виставки «Різдвяне диво» представлено понад 70 робіт 37 майстрів та юних умільців Вінниччини.

Експозицію виставки створили провідні методисти ОЦНТ

– Сергій Бугай - методист з виставкової діяльності

– Олександр Барнасюк - методист з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Відкриття виставки та її експозицію всі бажаючі зможуть переглянути в соціальних мережах Інтернету на сторінці «Вінницький обласний центр народної творчості.

Виставка триватиме з 17.12.2021 - 19.01.2022 року


Date   Опубліковано: 2021-12-17    Інші Виставки