Персональна виставка художниці Людмили Бондар "На хустині, як на картині" (м.Вінниця)

Персональна виставка художниці Людмили Бондар

7 грудня 2022 року о 12.00 у Світлиці ОЦНТ відбулося відкриття персональної виставки вінницької художниці Людмили Бондар «На хустині, як на картині» (м.Вінниця).

Бондар Людмила Василівна народилася 14 березня 1970 року в селі Майдан-Чапельський Вінницького району Вінницької області. Живе та працює у м. Вінницi.

Хист та любов до малювання Людмила виявила в себе ще в дитинстві. Навчалась у Вінницькій дитячій художній школі (1981-1985 р.р.). По закінченню школи навчалась у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті за спеціальністю «художнє оформлення». Потім посупила в Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова з відзнакою (відділ «художнє оформлення»). Проте цього, закоханій у живопис, дівчині було замало. У 1997 році вона ще закінчила Львівську академію мистецтв (відділення «художнє моделювання», художній текстиль). Захистила диплом на тему: «Комплекс сакральних тканин для християнського храму», відзначений Державною екзаменаційною комісією. У 1997-2003 р.р. Людмила Бондар працювала штатним художником газети «Слово педагога» (м.Вінниця). З 2002 року і по сьогодні – працює викладачем Вінницької дитячої художньої школи. У вільний від роботи час художниця займається улюбленою справою, на яку не шкодує ні часу, ні сил. Станковий живопис, текстильна аплікація, живопис на хустині та інстоляція – ось перелік технік, в яких купається мисткиня, а ще працює в графіці, в монументальному мистецтві, займається оформленням інтер‘єру, рекламою, батиком та розписує сакральні тканини для християнського храму. Роботи монументального живопису художниці прикрашають стіни Вінницької лікарні ім.Академіка О. Т. Ющенка, сакральні тканини знаходяться в храмі «Покрови Богородиці» в селі Оленівка Вінницького району, Вінницької області та «Покрови Богородиці» в селі Сідаво, Жмеранського району, Вінницької області. Станковий живопис знаходиться в приватних колекціях України, США, Англії, Австралії, Франції. Разом з тим Людмила Бондар є активною учасницею всеукраїнських, обласних, міських виставок та конкурсів. Зокрема брала участь у Всеукраїнській виставці дипломних проєктів Львівської національної академії мистецтв у м. Києві (1998 р.). 2004–2009 рр. – участь у виставках: «Жінка в мистецтві» (Вінницький обласний краєзнавчий музей), «Чудотворна святиня» (Вінницький обласний центр народної творчості), у регіональних виставках образотворчих мистецтв «Арт-Галера» до 60-річчя Великої Вітчизняної Війни (Промислова палата) у м. Вінниці. За активну творчу діяльність у 2006 році Людмила Бондар була удостоєна Подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня».

Людмила Василівна вирізняється великою працездатністю, що дає їй можливість презентувати все нові і нові роботи. До десятка персональних виставок художниці, презентованих в різних виставкових залах не лише Вінниці, але й Києва, додається виставка «На хустині, як на картині», яку Бондар Л.В. презентує в нашій виставковій Світлиці.

Експозиція нинішньої виставки складається з 15 робіт, живопису на хустині і текстильної аплікації («РУХ ВСЕСВІТУ», «УКРАЇНА - ЧОРНИЙ КВАДРАТ…», «ПАМЯТЬ СЕРДЦЯ», «КОРІВКИ НА ПАСОВИЩІ», «НА ПАСОВИЩЕ», «СМАЧНА СПОКУСА ОСЕНІ», «КАРПАТСЬКІ КОРІВКИ МАНТЕФОМКИ», «ІСТОРІЯ ПРО БАБУСИНУ КОЗУ МАРТУ», «МАТЕРИНСЬКА ЛІНІЯ», «ЧОРНИЙ ПОНЕДІЛОК УКРАЇНИ-БУЧА, ІРПІНЬ, ГОСТОМЕЛЬ…», «ЇМ НЕ ЗНИЩИТИ ВІРУ МОЮ…», «РОЗКВІТНЕ УКРАЇНА, ХОЧА БУЛА РОЗПЯТА», «ЗВ'ЯЗОК. СУЧАСНЕ І МИНУЛЕ», «РУМЯНА ЩЕДРІСТЬ» «ГИКИ», «ПАМЯТІ БЕЗВИННО ЗАГИБЛИМ УКРАЇНЦЯМ»).


Date   Опубліковано: 2023-01-20    Інші Виставки