Виставка «Світ очима дітей»

Виставка «Світ очима дітей»

  В цьому році виповнюється рівно 10 років  від започаткування проведення в нашій Світлиці виставки, присвяченої Міжнародному дню захисту дітей, яка традиційно носить назву «Подільська народна іграшка», адже започатковувалась вона з метою відродження традиційної іграшкової культури, що має слугувати  відродженню української нації. Відомо, що іграшка постає першим чинником на стежці пізнання дитиною навколишнього життєвого простору, занять і побуту дорослих, їх звичаїв та обрядів. Для багатьох поколінь нашого народу іграшка була одним із важливих засобів виховання, зокрема сприяла естетичному, фізичному й інтелектуальному розвитку дітей. Відрадно, що подільські майстри розуміють свою місію і з задоволенням виготовляють народні іграшки, представляючи їх на наших обласних виставках.

З нагоди  10-річчя від дня започаткування виставки «Подільська народна іграшка» в ц.р. ми вирішили до Міжнародного дня захисту дітей провести виставку образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «Світ очима дітей», в якій беруть участь  виключно діти.

Варто зауважити, що на Вінниччині при районних та сільських будинках культури, дитячих музичних школах, районних музеях та будинках дитячої творчості діє понад 30 студій і гуртків образотворчого та декоративно–прикладного мистецтва. П’ять з них носять звання «зразкова аматорська», а саме: «Дивосвіт» Могилів-Подільського Будинку народної творчості (керівник Лариса Власова); «Гостина» Сосонського СБК Вінницького району (керівник Світлана Остапенко); «Юний майстер» Оратівського РБК (керівник Галина Доценко);  студія Клембівської ДМШ Ямпільського району (керівник Лілія Гудзь); студія Гайсинської ДМШ (керівник Володимир Грабовський). Крім робіт учасників вищевказаних зразкових аматорських студій, в експозиції нинішньої виставки представлені роботи учнів художніх відділів Хмільницької школи мистецтв (викладач Інна Громова) та Вінницької ДМШ №2 (викладачі Оксана Верхова і Марина Юрченко), підготовчої групи народного аматорського колективу «Солов’їні вічка» Ямпільського музею образотворчого музею (керівники – Алла Болгарська та Олена Чоботар). Прикрашають експозицію виставки і роботи   студентів народного відділу Тульчинського училища культури. Всього на виставці представлено понад 100 робіт 85 юних майстрів з різних видів народного мистецтва (живопис, кераміка, витинанка, декоративний розпис,  флористика, лялька-мотанки, розпис на склі, вишивка, батік).

На відкритті виставки демонструватимуть своє мистецтво юні співачки з дитячої групи фольклорного гурту «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Леонтовича – Евеліна Сентемон та Софійка Васюк –Аль-Хадіді.


Date   Опубліковано: 2017-06-07    Інші Виставки