ІХ Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського

ІХ  Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського

14-15 січня 2017 року у с.Хомутинці  Калинівського району та в м.Калинівка відбулося  ІХ Всеукраїнське свято сатири і гумору ім. Степана Руданського «І я знов живий світ оглядую…», з нагоди відзначення 183-ї річниці від  дня народження відомого земляка – гумориста, фольклориста, громадського діяча Степана Васильовича Руданського.

ІХ Всеукраїнське свято сатири і гумору розпочалося 14 січня у  с. Хомутинцях Калинівського району покладанням квітів до пам’ятника С.Руданському і на могили його батьків, відвідуванням музею письменника та урочистостями і святковим концертом в Хомутинецькому СБК за участю фольклорного колективу «Кралиця» Київського національного університету культури (керівник Іван Сінельніков) та творчих колективів і виконавців Калинівского району. Також у святі взяли участь письменники-гумористи –члени  Вінницького куреня гумористів імені Степана Руданського.

15 січня у неділю свято розпочалося у місті Калинівці на площі біля РБК, де розмістилися 29 різдвяних світлиць територіальних громад Калинівського району, а також різдвяна світлиця гостей із Жмеринського району. Творчо працювало «Містечко майстрів» за участю відомих майстрів народного мистецтва м.Вінниці, районів області та Калинівщини, які презентували калинівчанам свої творіння на різдвяну тематику.  У святі взяли участь творчі колективи з Тиврівського, Могилів-Подільського, Козятинського, Жмеринського, Теплицького, Вінницького районів на чолі з начальниками відділів культури і туризму.

На площі, яка вмістила в себе кілька тисяч глядачів, також розмістилися ярмарок птахів, палатки з сувенірами, вишиванками та прикрасами.

На початку заходу відбулось традиційне покладання квітів до пам’ятника Степану Руданському, в якому взяли участь представники області та району.

Свято розпочалося посіваннями та вітаннями з новорічними та різдвяними святами від гурту щедрувальників Калинівського РБК,  традиційним вітанням своїх земляків від Степана Руданського, роль якого виконував калинівчанин Василь Островський.

Учасників свята вітали заступник начальника управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації  Валентина Троян, директор Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, голова Калинівської райдержадміністрації Володимир Гаврилюк та голова районної ради Василь Поліщук, письменник-гуморист Олег Чорногуз, делегація з м.Житомира на чолі з правнучатим племінником Степана Руданського Олексієм Боржковським.

На святі  відбулося урочисте вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії Степана Руданського Оксані Мудрик, завідуючій музеєм Степана Руданського  (с.Хомутинці Калинівського району), а також було оголошено дипломантів Премії ( письменники-гумористи  Григорій Єлішевич з м. Суми  і Микола Савчук з м.Коломиї Івано-Франківської області).

Глядачів розважали творчі колективи і гумористи з Хмельницької, Кіровоградської, Житомирської, та Тернопільської областей, славнозвісний фольклорний колектив «Кралиця» Національного університету культури і мистецтв з Києва під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Сінельнікова, аматорські гурти Калинівщини, фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича, народний амторський колектив «Вусачі» Браїлівського МБК, духовий оркестр Стадницького СБК, фольклорний гурт «Горлиця» Літинського РБК, вокальний гурт «Калина» Махнівського СБК Козятинського району, а також переможці обласного конкурсу гумористів ім. С.Руданського Володимир Загляда (м.Теплик ) та Таміла Панасюк (м.Могилів-Подільський). 


Date   Опубліковано: 2017-01-19    Інші Виставки