Обласний конкурс читців «Кобзар і Україна»

Обласний конкурс читців «Кобзар і Україна»

 10 березня 2016 року  вже традиційно відбувся Обласний конкурс читців «Кобзар і Україна» присвячений 202-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. (Обласна наукова універсальна бібліотека ім.К.А.Тімірязєва).

Організатори конкурсу  - Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації та обласний центр народної творчості.

      Учасниками конкурсу стали 65 читців із 21 районів області. Серед них 10 учасників – хлопці. Крім творів Шевченка дуже багато учасників читали вірші і прозу, присвячену воїнам АТО, героям небесної сотні, патріотичну поезію, присвячену Україні.

         Також приємно відзначити читців, які крім поезій Великого Кобзаря пишуть та читають власні поезії. Авторські твори присвячені трагічним подіям на сході України виконували 8 учасників конкурсу. Зокрема: Ірина Задверняк із с. Бондурівка Чечельницького району «Лист до солдата АТО», Володимир Гордецький із с.Сугаки Могилів-Подільського району «Сльоза біжить», Іван Дерен з м.Ямпіль «Гідність України»,  Світлана Колісник із смт.Тростянець «Життя»,  Надія Горчинська «Присвята Михайлу Ричко»  і Анна Мінова з м.Хмільник, Анатолій Апостол із с. Юрківці Могилів-Подільського району «За тебе молюся Україно», Ірина Соломон із м. Немирова  «Маленька дитина» та інші.

         Наймолодшою учасницею конкурсу стала семирічна Олеся Якимець із смт. Теплик

      Журі конкурсу очолила Народна артистка України Таїсія Славінська, режисер обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Садовського. Конкурсанти виступали у двох номінаціях ( окремі виконавці та літературно-музичні композиції), та у двох вікових категоріях : 14-18 років та 19-35 років.

У І віковій категорії від 14 до 18 років І місце отримав Ілля Паламарчук із с. Слобода-Шаргородська Шаргородського району, ІІ - Яна Костельна із смт.Чернівці, ІІІ  -  Марина Оцевич із м.Калинівка.

У ІІ віковій категорії від 19 до 35 років І місце –  Павло Кащук  із смт.Браїлів Жмеринського району, ІІ – Сніжана Бойчук із м. Ямпіль, ІІІ – Руслан Монзолевський із с.Вороновиця Вінницького району.

У ІІІ номінації «Літературно-музичні композиції» учасниками були три колективи із Козятинського, Могилів-Подільського та Шаргородського районів. ІІІ місце отримав колектив читців Хоньківської ЗОШ Могилів-Подільського району (керівник Яна Короткова) за літературно-музичні композиції: за твором  Т.Шевченка «Тополя» та Посвяту героям Майдану –  «Реквієм».

      Переможці конкурсу нагороджені дипломами і книгами  «Кобзар» Т.Шевченка. Всі учасники конкурсу відзначені дипломами за участь та отримали літературу українських класиків у подарунок.

       В рамках конкурсу була організована книжкова виставка присвячена  Т.Г.Шевченку на якій було представлено  понад 30 книг. 


Date   Опубліковано: 2016-03-11    Інші Виставки