Творчій вечір Т. Пірус «З любов’ю до рідної землі»

Творчій вечір Т. Пірус «З любов’ю до рідної землі»

«З любов’ю до рідної землі» - 
під такою назвою 7 квітня 2016 року у Світлиці ОЦНТ відбувся творчий вечір Тетяни Петрівни Пірус - члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, знаної подільської писанкарки. 
Тетяна Пірус народилася 7 квітня 1956 року в славній українській родині. Батько - Пірус Петро Андрійович і мати – Марія Макарівна (дівоче прізвище – Неприсяжна) народилися в с.Рахни-Лісові Шаргородського району. В Родині Пірусів завжди було дбайливе ставлення до всього українського (чистота української мови, вишита сорочка-святиня, хустка-оберіг – найдорожчий подарунок, любов до народної української пісні), дбайливе ставлення до природи і повага до людей. Все це з молоком матері ввібрала в себе Тетяна Петрівна. І нині свою любов до рідної землі вона передає молоді, як історик, етнолог, науковець, поетеса і писанкарка. Очолюючи навчально-наукову лабораторію етнології Поділля інституту історії, етнології і права ВДПУ ім.М.Коцюбинського, тісно співпрацючи з обласним центром народної творчості Тетяна Пірус робить вагомий внесок у збереження, відродження і розвиток національної української культури на Вінниччині.
Тож на велике свято – Благовіщення зі славним ювілеєм Тетяну Петрівну вітали і керівництво галузі культури області, і керівництво Вінницького державного педагогічного Університету ім.М.Коцюбинського, і делегація з Шаргородщини, і майстри Вінниччини. Теплі вітання ювілярка отримала від родини і друзів, а також від випускників університету та випускниць дівочої гімназії ім.Лесі Українки, яка з ініціативи та під керівництвом Пірус Т.П. працювала у Вінниці (1993 - 2003 рр.). 
Ювілейний вечір Тетяни Петрівни Пірус проходив у творчій атмосфері. Пісенні подарунки ювілярці від фольклорно-етнографічного колективу «Душі криниця» ВДПУ ім..М.Коцюбинського (керівник Катерина Пірус), школярки з с.Рахни-Лісові Ані Фльори та бандуристок Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича Юлії Григорук і Ганни Магаляс додали святковості ітепла цьому чудовому святу.


Date   Опубліковано: 2016-04-11    Інші Виставки