Перший Міжнародний фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!»

Перший Міжнародний фестиваль національних культур  «Всі ми діти твої, Україно!»

26 серпня в смт. Шаргороді, у статусі Першого Міжнародного відбувся фестиваль національних культур «Усі ми діти твої, Україно!», присвячений 80 річчю утворення Вінницької області та 20 річчя з дня заснуванняпершого обласного фестивалю національних культур «Всі ми діти твої Україно».

Це сталось 1992 року в Шаргороді після прийняття Закону України «Про національні меншини».

Фестиваль організований за ініціативи Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради при підтримці управління культури і туризму облдержадміністрації і обласного центру народної творчості та Шаргородської райдержадміністрації і районної ради.

Головною метою фестивалю є: відродження та збагачення культурної спадщини, активізації руху за збереження народної творчості національних меншин, успадкування народних традицій, забезпечення можливості розвитку культури етнічних груп і покращення досвіду творчої діяльності.

У рамках свята в місті з»явились нові «Національні вулиці»: українська, російська, польська, єврейська, вірменська та молдовська, де було представлено вироби декоративно-прикладного і ужиткового мистецтва,  страви традиційної кухні та виступи творчих  національних колективів.

З»явились і  «Світлиці» 32-х територіальних громад Шаргородського району, творчі майстерні, виставки народного мистецтва, відбулась презентація чотириметрових традиційних  рушників, вишитих майстринями традиційної ручної вишивки територіальних громад району.

Відбувся марш-парад творчих колективів  і Гала-концерт  за участі  30 різножанрових творчих колективів з  Польщі, Молдови, країн Прибалтики, Білорусії, а також Київської, Донецької, Вінницької та інших областей України.


Date   Опубліковано: 2012-08-29    Інші Виставки