Презентацію альбому «Мальована хата»

Презентацію альбому «Мальована хата»

26 березня 2019 року о 16.00 год. у Світлиці ОЦНТ відбулась презентація альбому «Мальована хата».

     Мальована хата – це українська душа, це прагнення краси і гармонії, це одне з неповторних явищ нашої народної культури. Мистецька спадщина традиційного народного розпису на Поділлі була багата і розмаїта. З давніх давен людям властиве прагнення до художнього оздоблення житла, одягу, предметів домашнього вжитку. Цей потяг до краси лежить в основі всіх видів народного мистецтва. Народне малювання, як і інші види українського наївного мистецтва, має світлий, сонячний характер. У ньому відчувається відкрита, життєрадісна вдача нашого народу, основним заняттям якого здавна було землеробство. Праця на землі, тісний зв’язок з природою, сповненою яскравих сонячних барв і буйного цвітіння, мали безпосередній вплив на творчість народних художників.

    Сучасні умови сільського побуту суттєво змінилися і глиняні стіни хат відійшли в минуле, але художня спадщина народного стінопису залишається привабливим і актуальним компонентом традиційної культури на Поділлі.

     Відродження цього унікального виду мистецтва почалося з ідеї Миколи Крижанівського, заслуженого вчителя України, скульптора, голови мистецької фундації «Арт-слід», що вирішив започаткувати на Вінниччині культурно-мистецький проект «Мальована хата». Цю ініціативу підтримали тодішній голова Могилів-Подільської РДА Михайло Вдовцов, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун та митці Вінниччини.

    Перший пленер «Мальована хата» відбувся в 2012 році в селі Сліди Могилів-Подільського району. Відтоді мистецький «десант» художників побував в селах: Наддністрянське та Нагоряни (2014р.) Мурованокуриловецького, Гонтівка (2015р.) Чернівецького, Буша (2018р.) Ямпільського районах.

    Культурно-мистецький проект «Мальована хата» – це творча толока аматорських, професійних майстрів, які творять красу рідного краю, бережуть традиції подільського розпису та плекають молодих умільців.

 


Date   Опубліковано: 2019-03-27    Інші Виставки